Informacje

Fot.Internet/mofnet.gov.pl
Fot.Internet/mofnet.gov.pl

Resort finansów podał dane o długu krajowym. Jest więcej o ponad 36 mld zł.

Polska Agencja Prasowa

  • 6 września 2013
  • 11:11
  • 0
  • Tagi: dług krajowy dług publiczny finanse Ministerstwo Finansów obligacje detaliczne obligacje skarbowe sektor publiczny
  • Powiększ tekst

Poziom długu krajowego na koniec sierpnia 2013 roku wyniósł 562,5 mld zł wobec 526,1 mld zł na koniec 2012 roku - poinformowało w czwartek w komunikacie Ministerstwo Finansów.

Zgodnie z komunikatem do wykupu w 2013 r., według stanu na 31 sierpnia, pozostaje dług o wartości nominalnej 24,6 mld zł wobec 27,8 mld zł miesiąc wcześniej. Na kwotę tę składają się obligacje skarbowe o wartości 22,8 mld zł, obligacje detaliczne o wartości 0,6 mld zł oraz kredyty na rynkach zagranicznych o wartości 1,2 mld zł.

Według stanu na 31 sierpnia z tytułu wykupu i obsługi złotowych SPW na krajowy rynek wypłynie jeszcze w tym roku 34,2 mld zł, a z tytułu środków przekazanych OFE dodatkowo 3,5 mld zł.

MF podało, że w wyniku konsolidacji zarządzania płynnością sektora publicznego na koniec sierpnia zgromadzono środki w wysokości 29,3 mld zł, z czego w depozytach terminowych 26,1 mld zł oraz w depozytach typu O/N (overnight - PAP) 3,2 mld zł.
(PAP)

 

 

-------------------------------------------------------------

-------------------------------------------------------------

Do nabycia wSklepiku.pl:"Dług publiczny a równowaga fiskalna"

autorka:Jajko Beata

Dług publiczny a równowaga fiskalna

Komentarze