Informacje

www.sxc.hu
www.sxc.hu

Bomby w MON i Ministerstwie Infrastruktury i Rozwoju

Zespół wGospodarce

Zespół wGospodarce

Portal informacji i opinii o stanie gospodarki

  • Opublikowano: 6 grudnia 2013, 10:05

  • 1
  • Powiększ tekst

Z siedzib ministerstw - infrastruktury i rozwoju oraz obrony narodowej - ewakuowano ponad 3 tysiące osób po informacji mailowej o podłożeniu ładunku wybuchowego. Policja i Żandarmeria Wojskowa sprawdzają pirotechnicznie budynki.

Ewakuowano około 2,4 tys. urzędników z dwóch budynków resortu infrastruktury i rozwoju przy ul. Chałubińskiego i Wspólnej

- poinformowała PAP stołeczna policja, której pirotechnicy sprawdzają oba budynki.

Z kolei Żandarmeria Wojskowa sprawdza siedzibę ministra obrony przy ul. Klonowej – naprzeciwko Belwederu oraz budynek ministerstwa w al. Niepodległości - poinformował Janusz Walczak z MON. Z budynku przy ul. Niepodległości ewakuowano ok. 1 tys. osób.

Po godzinie 10 rzecznik MON Jacek Sońta poinformował, że pirotechnicy Żandarmerii zakończyli sprawdzanie obiektu MON przy Klonowej.

Rzecznik stołecznej policji st. asp. Mariusz Mrozek powiedział PAP, że do tych ministerstw w piątek rano dotarły maile z informacją o podłożeniu bomby. Tak sama informacja dotarła do resortu zdrowia. Ten budynek także jest sprawdzany przez policję, ale w gmachu przy ul. Miodowej nie przeprowadzono ewakuacji.

PAP, znp

Powiązane tematy

Komentarze