Opinie

Od lewej: Paweł Tamborski, Ludwik Sobolewski, Leo Messi
Od lewej: Paweł Tamborski, Ludwik Sobolewski, Leo Messi

KONKURS wGospodarce.pl: Wybierz sobie szefa giełdy

Wojciech Surmacz

Wojciech Surmacz

Redaktor naczelny wGospodarce.pl i Gazety Bankowej

  • Opublikowano: 22 maja 2014, 17:39

    Aktualizacja: 23 maja 2014, 09:11

  • 27
  • Powiększ tekst

Ogłaszamy konkurs na nowego szefa Giełdy Papierów Wartościowych. Są trzy mocne kandydatury: Paweł Tamborski, Ludwik Sobolewski i Leo Messi. Głosujcie!

Mniej więcej za miesiąc kończy się kadencja prezesa Giełdy Papierów Wartościowych (GPW). Ministerstwo Skarbu Państwa (MSP) nie kwapi się jednak do zorganizowania konkursu na nowego szefa i chce po cichu wstawić tam swojego człowieka.

Postanowiliśmy pomieszać ministerstwu szyki i ogłaszamy własny, wielki konkurs na nowego szefa warszawskiej Giełdy Papierów Wartościowych.

Oto nasi kandydaci:

Paweł Tamborski, wiceminister skarbu – zdecydowany faworyt MSP. Człowiek z wizją, dawno sobie wszystko zaplanował. Niezwykle zapobiegliwy, zadbał nawet o kampanię wyborczą w mediach. Wynajął agencję PR, która spowodowała, że rozpływały się już nad nim m.in: „Polityka”, „Reuters”, „Puls Biznesu” i tvn24.

Ludwik Sobolewski, prezes giełdy w Bukareszcie – odmówił udziału w konkursie, ale powiedział, że chętnie by wygrał. Dlatego go wystawiamy. Tego kandydata nie trzeba nikomu przedstawiać. Wielki romantyk. Nie tak dawno, jako prezes GPW zasłynął z tego, że wśród spółek notowanych na New Connect zbierał pieniądze na film ze swoją ukochaną w roli głównej.

Leo Messi, piłkarz – nasz czarny koń. Idealny kandydat na prezesa warszawskiej giełdy. Posiada wszystkie auty potrzebne do sprawowania tej funkcji: piekielnie szybki i ruchliwy, niezwykle bramkostrzelny, świetnie kiwa. W dodatku nie jest Polakiem, co oznacza, że uczciwie poprowadzi interes, bo nie ma w Warszawie układów. Jest koszmarnie bogaty, więc nie musi kraść. No i – co najważniejsze – harata w gałę najlepiej na świecie, co oznacza pełne poparcie Donalda Tuska.

Ciekawe na kogo postawi Włodzimierz Karpiński, minister skarbu państwa? W imieniu nas wszystkich (redakcji i czytelników wGospodarce.pl) zadaliśmy w tej sprawie oficjalne pytanie panu ministrowi. Gdy tylko nadejdzie odpowiedź, rzecz jasna opublikujemy.

A tymczasem głosujcie sami. Metoda głosowania? Prosimy wpisywać swoje typy w komentarzach. Konkurs będzie trwał 7 dni. Po zliczeniu głosów, wybrany w demokratycznych wyborach zwycięzca, otrzyma od nas oficjalny tytuł „Prezesa giełdy wGospodarce.pl”.

Zapraszamy! I pamiętajcie: każdy głos się liczy...

Powiązane tematy

Komentarze