Opinie

www.sxc.hu
www.sxc.hu

Rzeczpospolita Polska jest rajem podatkowym. Naprawdę

Arkady Saulski

Arkady Saulski

dziennikarz Gazety Bankowej, członek zespołu redakcyjnego wGospodarce.pl, w 2019 roku otrzymał Nagrodę im. Władysława Grabskiego przyznawaną przez Narodowy Bank Polski najlepszym dziennikarzom ekonomicznym w kraju

  • Opublikowano: 18 sierpnia 2014, 15:19

    Aktualizacja: 19 sierpnia 2014, 10:17

  • 9
  • Powiększ tekst

Polska jest rajem podatkowym. Nie żartuję. Mało tego, zaraz to Państwu udowodnię.

Polska jest rajem podatkowym dla wielkich, zagranicznych koncernów, które dzięki fatalnie skonstruowanemu prawu i podatnym na korupcję urzędnikom, rok w rok (niektóre od dwudziestu lat), wykazują zerowe zyski. Działając "charytatywnie" i "non profit", unikają opodatkowania.

Polska jest rajem podatkowym dla przedsiębiorców i szemranych biznesmenów skumplowanych lub wprost "spłodzonych" w obecnym układzie rządzącym. Dowodów na to mamy aż nadto w codzienności. A jak ktoś potrzebuje więcej, stereo i w kolorze, niech jeszcze raz posłucha rozmówki Nowaka z Parafianowiczem, ze szczególnym podkreśleniem fragmentu o kontrolach skarbowych. Jednych skarbówka "zgnoi w kapciach", drugiego nie zauważy - bo to przecież koleś kolesia.

Polska jest rajem podatkowym dla banksterów, którzy uwiązali nasz kraj tyloma zależnościami i cyrografami, iż nawet upadłość nam nie pomoże. Wszystko to z błogosławieństwem władz i kopert w ich kieszonkach.

Jest wreszcie Polska rajem podatkowym dla każdego cwaniaka, który z błogosławieństwem wspomnianych powyżej sitw doi podatnika - tego uczciwego, płacącego - jak może. A może, jak już wspomnieliśmy - wiele.

I słowo daję, gdybym wszedł do tej zasmrodzonej stajni jako polityk i miał sprzątać sam nie wiem za co bym się musiał najpierw wziąć!

Polska - kraj w którym uczciwego człowieka zmusza się do zachowywania jak bandyta i omijania, lub wprost łamania przepisów, podczas gdy prawdziwy bandyta nie tylko może swobodnie działać, ale i robi to w majestacie prawa.

A właściwie trzeba napisać: "prawa".

Wiadomości Google

Kliknij Obserwuj i bądź na bieżąco!

Powiązane tematy

Komentarze