Opinie

www.sxc.hu
www.sxc.hu

"Zdobadz prawdziwe pieniadze za darmo!" - sieć pełna oszustów

Ryszard Makowski

Ryszard Makowski

Satyryk. Kabaret OT.TO, Kabaret „Pod Egidą”. Felietonista „Uważam Rze”. Autorskie płyty - „Pęc ze śmiechu” i „Na ochotnika do psychiatryka” (ukazała się 22 czerwca).

  • Opublikowano: 26 sierpnia 2014, 16:24

    Aktualizacja: 26 sierpnia 2014, 16:25

  • 17
  • Powiększ tekst

Ostatnio w poczcie elektronicznej pojawił się nowy spam. Tytuły (oryginalne): „Zdobadz prawdziwe pieniadze za darmo!”, „Ta metoda jest czyms czego nie odrzucisz!” czy „Zarabiaj pieniadze w krótkim czasie!”.

Jest to zachęta do szybkiego wzbogacenia się, a tego, wiadomo, ludzkość pragnie najbardziej. Niejednemu robią się maślane oczy, gdy sama wpada mu niebywała okazja by lekko, łatwo i przyjemnie poprawić stan przeważnie dziurawego konta.

Nie każdy pamięta, że internet jest pełen oszustów i wydrwigroszy potrafiących bezbłędnie trafiać do naiwnej natury ludzkiej. Opcje binarne stwarzają pozór, że bierze się udział w transakcjach rynku finansowego. Do tego nie trzeba mieć dogłębnej fachowej wiedzy. Nic nie może być chyba prostszego niż handel opcjami binarnymi. Wystarczy przewidzieć czy na czas wygaszania transakcji opcja wzrośnie czy spadnie w stosunku do wartości otwarcia. Naszym zadaniem jest przewidzieć kierunek zmiany: „call” (wzrost), put” (spadek). Czas trwania obstawianej opcji jest do kilku godzin, ale przeważnie jest sporo krótszy. Tak że możemy się rzeczywiście szybko wzbogacić. Tym bardziej, że zachęcający do wzięcia udziału w tej spekulacji, obiecują zysk nawet do 100%. Przeważnie prognozowany zysk oscyluje w granicach osiemdziesięciu paru procent.

W zachęcających mailach rzadko kto wspomina o podstawowej sprawie tej metody pomnażania kapitału. Mianowicie trzeba zainwestować własne pieniądze.

I tu już zaczyna się zwykły hazard, bo jak się nie trafi, a prawdopodobieństwo nie trafienia jest niezwykle duże, bo aż 50%, nasze pieniądze praktycznie przepadają. Można starać się o odzyskanie 15%. Trudno też mi jako laikowi wypowiedzieć się czy jak się wygra, to pieniądze rzeczywiście wracają do nas, czy być może już nie. Jak się postawi choćby 100 $ gdzieś na antypodach, to weź je potem odzyskuj razem ze swoim zyskiem.

Tu warto zaznaczyć, że sprytne postawienie na spadek i na wzrost, tej samej kwoty jest bez sensu, bo to tak jakbyśmy sobie wypłacili, a pewnie koszty operacyjne przy ewentualnym zwrocie też są.

Nachalność, z jaką namawiają do brania udziału w handlu opcjami binarnymi, już powinna budzić podejrzliwość.

Tym bardziej, że historyjki, które są zawarte w korespondencji tłumaczone są przez automaty, co oczywiście daje pewien zabawny bełkot.

Skala zachęt jest spora. Od lakonicznych (pisownia autentyczna):

„Czlowiek z Niemiec podzielil sie swoim finansowym sekretem. Ta informacja od bankiera wywrócila swiat finansowy do góry nogami!”

„Prosty sposób, aby zarabiac online! Zdobadz 595 Euro w 20 minut!”

Do całych elaboratów.

„Szukac zarobków w internecie poprzez wyszukiwarki - nie najbardziej satysfakcjonujace zajecie, prawda? Wszedzie albo oszusci, albo wszystkie najsmaczniejsze spladrowali do Ciebie. A wszystko dlatego, ze jest rzadko gdzie oferuja pieniadze. Ich celem - tylko zarobic na Ciebie. Ja tez szedl ta droga, frustracji, dopóki nie natknal sie na sposobach dzialania opcji binarnych.Pomysl byl bogaty, a ja usiadlem rozwijac oplata avtomatizirueschego systemu kursowego algorytmu i prognozy Wnioski dotyczace wyników. Potem zaczal robic to. A teraz proponuje wam tez. W globalnym systemie finansowym przedzenia biliony dolarów i jest mi przykro, ze tak niewielu z naszych ludzi ma z tym dochodów i niezaleznosci monetarnej. Zaklady stanowia ŤBinBotť, i dac upust swoim sukcesem, jego szczescia. Kto, jesli nie ty?„ŤBinBotť - jest to sposób z glebi rozczarowania z zycia. Oznacza dla bezpieczenstwa finansowego. Pracujesz na co dzien, przychodzi do pracy, siedzi przed komputerem caly dzien i zarabiac pieniadze na swojego szefa ... I mozesz zrobic to samo w tym samym czasie zarobic pieniadze na nowy samochód! Nietrudno - rozsadny osoby, oczywiscie. Jestes podlaczajac sie ŤBinBotť i "systemowo-minded wahania kursowe roboty rzeczoznawcy" robic swoje. Kontrolowania wielkosci zakladów i tworzenia prognoz rozwoju sytuacji wymiany na swiecie, mozna uzyskac wynik. Nie wiecej posredników i brokerów zlodziejskie! Tylko ty, ŤBinBotť i globalny system finansowy. Zadne programy nie sa w stanie analizowac rynek tak szybko i intuicyjnie analizowac informacje sa prawdziwe, jak ludzki mózg. Dlatego sukces ŤBinBotť i potrzebuja kompetentnych, zdolnych ludzi. Dlaczego, i potrzeba - mozna. I to od sukcesu i zdolnosc do dystrybucji przeplywów pienieznych, a nie woli tyrana naczelny bedzie bezposrednio zalezec od bogactwa. Dokonaj wyboru juz teraz: nudne stagnacji w biurze jako jedynego sposobu placenia hipoteki lub nie wymaga napiecia, ale rozwój systemu umyslu ŤBinBotť i pieniezna samopoczucie. Biliony dolarów cyfrowej kolei w swiatowym systemie finansowym, a ŤBinBotť - sam samolot zmniejszaja im troche procesor dla Ciebie osobiscie.”

Można się z tego pośmiać (tak trochę), ale jest to groźny proceder obliczony na ogołacanie ludzi z ich pieniędzy, więc niech nie kusi państwa dźwięczna nazwa „opcja binarna”. Naprawdę to nie jest tak, że gdzieś tam siedzą fajni ludzie, którzy chcą dać nam szansę łatwej poprawy bytu.

Wprost przeciwnie to oni chcą się wzbogacić naszym kosztem.

Wiadomości Google

Kliknij Obserwuj i bądź na bieżąco!

Powiązane tematy

Komentarze