Opinie

www.sxc.hu
www.sxc.hu

Film o Polakach ratujących Żydów nie otrzyma dofinansowania z PISF. Bo nie

Mariusz Pilis

Mariusz Pilis

Dziennikarz, korespondent wojenny, reżyser, producent telewizyjny i filmowy.

  • Opublikowano: 16 lipca 2015, 11:27

    Aktualizacja: 28 lipca 2015, 14:33

  • 7
  • Powiększ tekst

"ULMOWIE - ROK SPRAWIEDLIWYCH" - film dokumentalny, który realizujemy NIE OTRZYMA DOFINANSOWANIA Z PISF!!! Postanowiliśmy o tym poinformować publicznie, ponieważ kryteria oceny merytorycznej jak i uzasadnienia ekspertów uważamy za zdumiewające i budzące wiele pytań.

Złożyliśmy w marciu tego roku wniosek o dofinansowanie filmu dokumentalnego o rodzinie Ulmów z Podkarpacia, która oddała życie ratując Żydów. W historii, którą znają Polacy pojawiły się nowe wątki, kierujące bardziej akcję filmu w stronę niemieckiej pamięci historycznej. Film jest już w zaawansowanej produkcji. Formalnie wniosek został złożony poprawnie (o czym w pierwszym etapie kwalifikacji poinformowano nas z PISF). Film przepadł w ocenie merytorycznej czyli eksperci go odrzucili.

tytuł

Wersja duża: pismo

Zaczynamy analizę eksperckich dokumentów, których kopie dostaliśmy z PISF. Sprawa jest wysoce kontrowersyjna. Będziemy ją opisywali, ponieważ uważamy za skrajnie nieprofesjonalne oceny ekspertów, na podstawie których odrzucono nasz projekt. Na razie publikujemy dokument ogólny. Podpisał go Wojciech HOFLIK - kierujący Działem Produkcji Filmowej i Rozwoju Projektów Filmowych. To ważne nazwisko. Zapamiętajcie.

Powiązane tematy

Komentarze