Opinie

www.sxc.hu
www.sxc.hu

Sprawa Gojke: Odpowiedź na list pana Jerzego Kozdronia

Maciej Lisowski

Maciej Lisowski

Prawnik, fundacja LEX NOSTRA

  • Opublikowano: 24 lipca 2013, 15:33

  • 3
  • Powiększ tekst

Od kilku miesięcy wGospodarce.pl opisuje sprawę pana Łukasza Gojke, dotyczącą spółki "Susz". Sprawa jest bardzo niejasna i ciągnie się od kilkunastu lat wzbudzając w naszym przekonaniu uzasadnione kontrowersje. Po artykule naszego dziennikarza, oraz tekście pana Macieja Lisowskiego - dyrektora fundacji LEX NOSTRA przyszła też odpowiedź wspomnianego w tej sprawie pana Jerzego Kozdronia - posła, a obecnie Wiceministra Sprawiedliwości, którą opublikowaliśmy. Teraz na słowa pana wiceministra odpowiada główny zainteresowany - pan Łukasz Gojke oraz dyrektor fundacji LEX NOSTRA - pan Maciej Lisowski. Treści tych odpowiedzi również publikujemy w całości oraz bez wprowadzania zmian.

- Redakcja wGospodarce.pl

 

Szanowni Państwo,

Po opisaniu przez Fundację LEX NOSTRA sprawy postępowania dyscyplinarnego obecnego Posła na Sejm RP p. Jerzego Kozdronia na portalu „wgospodarce.pl”, Pan Poseł, obecnie Wiceminister Sprawiedliwości,  odniósł się do naszej publikacji ( http://wgospodarce.pl/opinie/5020-posel-jerzy-kozdron-o-sprawie-lukasza-gojke-solidnie-wykonywalismy-swoje-obowiazki ).

Niestety w jego odpowiedzi nie dopatrzyłem się konkretów, których oczekiwałem od Pana Posła. Przed napisaniem naszego tekstu, przeanalizowaliśmy kilka segregatorów dokumentacji tej sprawy i oczekiwałem polemiki na płaszczyźnie faktów potwierdzonych dokumentami.

Mam właściwie jedno pytanie do p. Posła - na jakiej podstawie twierdził, iż istnieje umowa z dnia 30 września 1998 r., skoro nikt jej nie widział, a właśnie przez jej rzekome istnienie - jednym orzeczeniem sądu - p. Łukasz Gojke wraz z żoną stracili dorobek całego życia ? Konkretne pytanie - Panie Pośle.

Gratulując Panu nominacji na stanowisko Wiceministra SPRAWIEDLIWOŚCI mam nadzieję, że nie zapomni Pan, że Ministrem się bywa, a porządnym człowiekiem się jest, lub nie...

Ponieważ jednak tekst sprostowania dotyczy wyłącznie p. Łukasza Gojke, tym razem oddaję jemu głos.

Poniżej tekst odpowiedzi napisany przez p. Łukasza Gojke.

Maciej Lisowski

Dyrektor fundacji LEX NOSTRA

Odpowiedź Łukasza Gojke dostępna jest na stronie internetowej Fundacji LEX NOSTRA:

http://fundacja.lexnostra.pl/index.php/wiadomosci/aktualnosci/158-odpowiedz-lukasza-gojke-na-list-pana-posla-radcy-prawnego-jerzego-kozdronia

Powiązane tematy

Komentarze