Opinie

Fragment okładki książki "Polska - kraj absurdów"
Fragment okładki książki "Polska - kraj absurdów"

Pod naszym patronatem: Janusz Szewczak „Polska – kraj absurdów”

Komentator wGospodarce.pl

Komentator wGospodarce.pl

  • Opublikowano: 11 września 2013, 12:41

    Aktualizacja: 11 września 2013, 12:46

  • 6
  • Powiększ tekst

Czy jako naród straciliśmy już całkowicie zdrowy osąd i trzeźwość umysłu? Czy świat zwariował, czy też tylko my nie nadążamy za biegiem wydarzeń, za kombinacjami możnych, którzy dzięki pożytecznym idiotom i zwykłym płatnym zdrajcom ogrywają i okradają nas na całego, ku uciesze dyżurnych autorytetów ze studia TVN?

Gdzie tak naprawdę dziś jesteśmy jako naród, gospodarka i państwo? Jaka jest kondycja Polski
i Polaków? Jaki jest bilans dokonań ostatniego 20-lecia. I wreszcie, jaka jest realna zasobność naszego państwowego skarbca?

Na te i inne pytania odpowiedzi szuka Janusz Szewczak w swej najnowszej książce.

Wytresowani przez media przestajemy zadawać pytania i rozumieć odpowiedzi. Byle był grill
i świąteczna wizyta w centrum handlowym. Taka Polska Kiepskich, szczęśliwych z ciepłej wody w kranie. System zniewolenia Polaków, tym razem przy pomocy karty kredytowej czy szwajcarskiego franka, powiódł się wręcz fantastycznie, nie były potrzebne żadne pancerne dywizje.

Stajemy się niewolnikami skorumpowanych błaznów i sprzedajnych oszustów w rolach medialnych wyroczni. Kłamcy z profesorskimi tytułami sączą z ekranów i gazet półprawdy o stanie naszego państwa. Paplanina TVN i „Gazety Wyborczej” o sukcesie, wzroście gospodarczym i dobrobycie to istny cyrk na kółkach.

Dyktaturę ciemniaków zastąpiła dyktatura pieniądza i mediów. Bogaci, banki i spekulanci uwielbiają dług i czasy kryzysu, bo właśnie wtedy najlepiej łupi się zwykłych szaraczków, najtaniej przejmuje majątek i dorobek wielu pokoleń. Ten właśnie wariant ćwiczymy nad Wisłą.

Janusz Szewczak

Promocja książki „Polska kraj absurdów” odbędzie się w czwartek 12.09.2013 r. o godzinie 18.00 w sklepie Empik Junior Warszawa ul. Marszałkowska 116/122. Zapraszamy.

Janusz Szewczak - prawnik, specjalista z zakresu finansów, prawa finansowego, bankowości
i makroekonomii, a także analityk gospodarczy i znany publicysta ekonomiczny. Był ekspertem
i doradcą Sejmowych Komisji Śledczych do spraw Prywatyzacji PZU oraz prywatyzacji banków. Nieugięty krytyk procesu prywatyzacji systemu bankowego w Polsce. Wykłada na Wydziale Prawa
i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego i Wyższej Szkoły Ekonomiczno-Informatycznej. Autor licznych opinii i ekspertyz dotyczących procesów gospodarczych i przekształceń własnościowych. Główny Ekonomista SKOK. Posiadacz czarnego pasa w judo, zodiakalna Waga.

Autor: Janusz Szewczak
Tytuł: Polska – kraj absurdów
ISBN: 978-83-63566-10-4
Oprawa: miękka
Format: A5
Objętość: 176 str.
Cena detaliczna: 34,90 zł (w tym 5% VAT)

Wiadomości Google

Kliknij Obserwuj i bądź na bieżąco!

Powiązane tematy

Komentarze