Informacje

www.sxc.hu
www.sxc.hu

Wraca temat korupcji w służbie zdrowia - były dyrektor Szpitala Czerniakowskiego oskarżony o łapownictwo

Zespół wGospodarce

Zespół wGospodarce

Portal informacji i opinii o stanie gospodarki

  • 27 sierpnia 2013
  • 16:25
  • 0
  • Tagi: afera gospodarka korupcja lekarze specjaliści prawo przestępstwo służba zdrowia szpital szpitale
  • Powiększ tekst

Były dyrektor Szpitala Czerniakowskiego oraz prezes firmy, która wygrała w tym szpitalu dwa przetargi, zostali oskarżeni o korupcję. Stołeczna prokuratura okręgowa wysłała do sądu akt oskarżenia w tej sprawie - poinformował dziś jej rzecznik Dariusz Ślepokura.

Prokuraturę zawiadomiło w tej sprawie CBA. B. dyrektor szpitala Sławomir Z. został oskarżony o to, że gdy na początku 2012 r. dowiedział się o przyznaniu jego placówce dotacji inwestycyjnej z budżetu stolicy na przebudowę i modernizację szpitala Czerniakowskiego, przyjął od prezesa jednej ze spółek korzyść w postaci opłacenia kosztów wycieczki na Kretę dla dwóch osób. Wartość tej łapówki wyliczono na 6,1 tys. zł.

W zamian za to szpital udzielił spółce Mirosława W. dwóch zamówień publicznych: pierwsze dotyczyło wyposażenia Oddziału Intensywnej Terapii i Anestezjologii w urządzenia o wartości 777,3 tys. zł, a drugi - dostawy sprzętu medycznego dla Szpitala Czerniakowskiego - opiewał na prawie 542,5 tys. zł. Umowy podpisano w maju i we wrześniu 2012 roku.

Akt oskarżenia przeciw tym dwóm osobom skierowano do Sądu Rejonowego dla Warszawy Mokotowa - poinformował prok. Ślepokura. Zostali oskarżeni odpowiednio o przyjęcie oraz wręczenie korzyści majątkowej. Grozi im kara do 8 lat więzienia. W śledztwie obaj nie przyznali się do zarzuconych im czynów i - jak powiedział rzecznik - złożyli wyjaśnienia o treści odmiennej od ustaleń prowadzących postępowanie.

(PAP)

wkt/ itm/ mag/

 

 

 

 

---------------------------------------------------------------------

---------------------------------------------------------------------

Do nabycia wSklepiku.pl:"Defraudacja i korupcja Bajki w świecie biznesu"

Pakiet dwóch tytułów - Druga książka 50% taniej !

Defraudacja i korupcja - Nigel Lyer, Samociuk Martin - Zapobieganie i wykrywanie : Jak bronić się przed korupcją.

Defraudacja i korupcja Bajki w świecie biznesu

Komentarze