Informacje

Fot.radeksikorski.pl
Fot.radeksikorski.pl

Sikorski mówi Ukraińcom, co winno być ich najwyższym priorytetem

Polska Agencja Prasowa

  • Opublikowano: 27 marca 2014, 05:13

    Aktualizacja: 27 marca 2014, 07:47

  • 2
  • Powiększ tekst

Priorytetowym zadaniem władz Ukrainy powinna być walka z korupcją, ale jest to także zadanie państw UE - powiedział w środę szef MSZ Radosław Sikorski po spotkaniu z władzami regionu odeskiego. Zasugerował też, że plany Rosji "mogą wykraczać daleko poza Krym".

Sikorski po spotkaniu z gubernatorem Wołodymyrem Niemirowskim podkreślił, że ten "szczerze do bólu" przedstawił mu sytuację miasta i regionu.

Zapytany o to, czy Unia Europejska ma jakiś scenariusz, który umożliwiłby przywrócenie Krymu Ukrainie, odpowiedział: "To zależy od woli jednego człowieka, który, obawiam się, wypowiedział się w tej sprawie bardzo kategorycznie i zarysował plan tak ambitny, że może wykraczać daleko poza Krym. O to w pierwszej kolejności bym się martwił, szczególnie tu, w Odessie".

Sikorski mówił też o problemie korupcji na Ukrainie. "Sprawa walki z korupcją powinna być jednym z najwyższych priorytetów władz ukraińskich" - podkreślił.

"To, co najlepszego Unia Europejska może w tej chwili zrobić dla Ukrainy, to pomóc u siebie, w Europie walczyć z korupcją, pilnować, aby było przestrzegane prawo bankowe o pochodzeniu aktywów" - dodał. Powiedział, że takie jest m.in. przesłanie władz w Odessie dla UE. "Nie może być tak, że mówimy Ukrainie, aby walczyła z korupcją, a nasi bankierzy zarabiają na zawiadywaniu aktywami skradzionymi społeczeństwu" - dodał.

Szef polskiego MSZ wygłosił także na odeskim uniwersytecie wykład poświęcony integracji europejskiej.

Z Odessy Tomasz Grodecki (PAP)

 

 

 

 

-------------------------------------------------------------

-------------------------------------------------------------

Szukasz odpowiedzi na ważne pytania?

Zajrzyj do wSklepiku.pl!

Wiadomości Google

Kliknij Obserwuj i bądź na bieżąco!

Powiązane tematy

Komentarze