Robert Lewandowski po podwyższeniu wyniku na 2 : 0 / autor: fotoserwis PAP

MŚ 2022. Polska wygrała z Arabią Saudyjską 2:0!

Portal informacji i opinii o stanie gospodarki

• Opublikowano: 26 listopada 2022, 16:09

Aktualizacja: 26 listopada 2022, 16:18

• Powiększ tekst

Podczas Mistrzostw Świata w Katarze Polska wygrała w sobotę 26 listopada mecz z Arabią Saudyjską 2:0. Bramki strzelili w pierwszej połowie Piotr Zieliński i w drugiej Robert Lewandowski

Mecz był zacięty, obie drużyny wielokrotnie zagroziły bramce przeciwnika, poza bramkami Zielińskiego i Lewandowskiego Polacy raz trafili w poprzeczkę i raz w słupek. W drugiej połowie, szczególnie pod jej koniec Polacy zdominowali Saudyjczyków, którzy sprawiali wrażenie rozbitych i pokonanych.

Pod koniec pierwszej połowy Arabowie nie wykorzystali karnego. Rzut karny obronił Wojciech Szczęsny.

Grupa C: Polska - Arabia Saudyjska 2:0 (1:0).

Bramki: 1:0 Piotr Zieliński (39), 2:0 Robert Lewandowski (82).

Żółta kartka - Polska: Jakub Kiwior, Matty Cash, Arkadiusz Milik. Arabia Saudyjska: Abdulelah Al-Malki, Abdulelah Al-Amri.

Sędzia: Wilton Sampaio (Brazylia). Widzów 44 259.

Polska: Wojciech Szczęsny - Matty Cash, Kamil Glik, Jakub Kiwior, Bartosz Bereszyński - Przemysław Frankowski, Grzegorz Krychowiak, Krystian Bielik, Piotr Zieliński (63. Jakub Kamiński) - Arkadiusz Milik (71. Krzysztof Piątek), Robert Lewandowski.

Arabia Saudyjska: Mohamed Al-Owais - Saud Abdulhamid, Abdulelah Al-Amri, Ali Al-Bulayhi, Mohammed Al-Breik (65. Sultan Al-Ghannam) - Saleh Al-Shehri (85. Nasser Al-Dawsari), Sami Al-Najei (46. Nawaf Al-Abed, 90+5. Bahebri Hattan), Abdulelah Al-Malki (85. Abdulrahman Al-Aboud), Mohamed Kanno, Salem Al-Dawsari - Firas Al-Buraikan.