Informacje

www.sxc.hu
www.sxc.hu

Zrobił sobie zdjęcie przy ruletce. Teraz czeka go 3300 złotych kary, bo urzędnik doniósł

Zespół wGospodarce

Zespół wGospodarce

Portal informacji i opinii o stanie gospodarki

  • Opublikowano: 7 kwietnia 2014, 15:53

  • 1
  • Powiększ tekst

Wszechwładza urzędników, odcinek tysięczny. Mieszkaniec województwa łódzkiego zrobił sobie zdjęcie przy ruletce i opublikował je na Facebooku. Teraz czeka go kara - 3300 złotych. Dlaczego? Bo urzędnik na niego doniósł.

Kilka tygodni temu przedstawiciele Izby Celnej odwiedzili słuchacza Radia ZET w domu i poinformowali, że łamie ustawę hazardową i promuje hazard. Nasz słuchacz był kompletnie zaskoczony. Zdjęcie, które opublikował na Facebooku, zrobił podczas imprezy integracyjnej. - Powiedziałem celnikowi „Panie kochany, ale to jest tylko zdjęcie. Przy tej ruletce nawet kulki w ręku nie miałem”.

Problem w tym, że słuchacz Radia ZET nie grał w ruletkę. Mało tego - jest niedowidzącym, więc z zasady niezdolnym do gry w tę grę hazardową.

Mężczyzna nigdy nie był w kasynie i nie grał w ruletkę. Pod zdjęciem, które wstawił w internecie nie było wpisu zachęcającego do hazardu. Na początku myślał, że wizyta celników to żart.

zdj. Radio ZET

Za kilka dni mężczyzna będzie przesłuchiwany w Izbie Celnej. Wtedy zapadnie decyzja czy "poniesie karę" czy sprawa zostanie umorzona.

 

Radio ZET/ as/

Powiązane tematy

Komentarze