Informacje

Fot.sxc.hu
Fot.sxc.hu

70 tys. i 20 tys. dla młodych osób chcących założyć swoją firmę

Polska Agencja Prasowa

  • Opublikowano: 22 maja 2014, 07:40

    Aktualizacja: 22 maja 2014, 08:57

  • 2
  • Powiększ tekst

Młodzi ludzie z całej Polski mogą ubiegać się o pożyczki na założenie firmy w ramach rządowego programu "Wsparcie w starcie"; do rozdzielenia jest 60 mln zł - poinformowała kancelaria premiera. Do tej pory z pomocy skorzystało 40 absolwentów szkół wyższych i studentów.

Jak wyjaśniła kancelaria premiera, celem programu jest m.in. tworzenie nowych miejsc pracy oraz promocja zatrudnienia wśród młodych osób.

O pieniądze mogą ubiegać się bezrobotni absolwenci szkół wyższych oraz studenci ostatniego roku studiów. Mogą oni otrzymać dwa rodzaje pożyczek: do 70 tys. zł na założenie firmy oraz do 20 tys. zł na zatrudnienie pracownika.

Kancelaria premiera podkreśliła, że kredyty są przyznawane na preferencyjnych warunkach: z oprocentowaniem w skali roku na poziomie 0,69 proc. oraz okresem spłaty do 7 lat. Dodatkowo kredytobiorca ma spłacać przez pierwszy rok tylko odsetki.

Początkowo pożyczki były udzielane tylko w trzech województwach - mazowieckim, małopolskim i świętokrzyskim. Teraz, dzięki reformie urzędów pracy, mogą z niej skorzystać młodzi ludzie w całym kraju - podkreśliła kancelaria premiera.

Projekt został przygotowany przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej oraz Bank Gospodarstwa Krajowego. Więcej informacji o nim można uzyskać na stronie MPiPS oraz w serwisie www.wsparciewstarcie.info.

(PAP)

Wiadomości Google

Kliknij Obserwuj i bądź na bieżąco!

Powiązane tematy

Komentarze