Informacje

Fot.Teq/sxc.hu
Fot.Teq/sxc.hu

Ceny gazu i prądu nie zmienią się ani w tym ani w przyszłym roku

Polska Agencja Prasowa

  • Opublikowano: 12 czerwca 2014, 19:24

  • 1
  • Powiększ tekst

Prezes URE nie widzi obecnie możliwości podwyżek cen dla odbiorców na rynku energii i gazu. Jego zdaniem uwolnienie cen prądu nie nastąpi ani w tym, ani w przyszłym roku.

"Nie widzę możliwości podwyżek cen dla odbiorców na rynku gazu i energii" - powiedział dziennikarzom Maciej Bando, prezes URE. Dodał, że uwolnienie cen prądu nie nastąpi ani w tym, ani przyszłym roku.

Niedawno Urząd informował, że wszyscy sprzedawcy energii: Enea, Energa, PGE oraz Tauron, złożyli w Urzędzie Regulacji Energetyki wnioski o zmianę obowiązujących taryf na sprzedaż energii elektrycznej dla gospodarstw domowych.

Regulator informuje, że przedsiębiorstwa oczekują zmiany taryf na obrót energią elektryczną w związku z ostatnimi zmianami w systemie wsparcia dla kogeneracji. URE nie podaje, o jaki wzrost cen wnioskują spółki, ani na jaki okres miałyby obowiązywać nowe taryfy.

Regulator zatwierdził na 2014 rok taryfy na sprzedaż energii ze spadkiem cen na rachunku w gospodarstwie domowym średnio o 2,5 proc.

W ocenie Bando obligo giełdowe w 2013 r. dla PGNiG było "niewykonalne". Zdaniem prezesa URE spółce w tym roku też nie uda się wypełnić obliga.

"Gdyby ktoś mnie pytał, to zalecałbym niższą skalę i łagodniejsze obligo. Uważam, że na przedsiębiorstwa należy nakładać takie zobowiązania, które są wykonalne" - powiedział prezes URE.

(PAP)

Wiadomości Google

Kliknij Obserwuj i bądź na bieżąco!

Powiązane tematy

Komentarze