Informacje

Fot.Mateusz Włodarczyk/wikipedia.org
Fot.Mateusz Włodarczyk/wikipedia.org

Zmiany w rozkładzie PKP. Do niektórych miejsce się nie dojedzie, a do niektórych będzie jechać się wolniej

Polska Agencja Prasowa

  • Opublikowano: 21 sierpnia 2014, 08:27

    Aktualizacja: 21 sierpnia 2014, 08:38

  • 0
  • Powiększ tekst

Od 1 września PKP Intercity wprowadza kolejną korektę rozkładu jazdy pociągów. Jak poinformował przewoźnik, ma to związek z kolejną fazą remontów torów. Zmiany dotyczyć będą kursowania pociągów na trasach Kraków-Zakopane, Warszawa- Białystok i Warszawa-Łódź.

"Od 1 września wchodzi w życie kolejna korekta rozkładu jazdy pociągów. Jest to przedostatnia korekta w tym roku. Znikają połączenia do kurortów nadmorskich i górskich, czyli 30 dodatkowych połączeń, które uruchomiliśmy na czas wakacji.

Najistotniejsze zmiany w rozkładzie dotyczyć będą pociągów kursujących na linii Zakopane-Kraków, Warszawa-Białystok oraz Warszawa Łódź -

powiedziała w środę na konferencji prasowej rzeczniczka PKP Intercity Zuzanna Szopowska.

Oznacza to, że na trasie Kraków-Zakopane zawieszone zostanie kursowanie pociągów. Powodem tego jest kontynuacja budowy zapory wodnej Świnna Poręba.

Za cztery pociągi PKP Intercity, które normalnie jechałyby do Zakopanego, uruchamiamy PKP Intercity Bus. Autobusy będą się zatrzymywać w pobliżu dworców kolejowych, a także na stacjach pośrednich między Krakowem i Zakopanem -

powiedziała.

W przypadku połączenia na trasie Warszawa-Białystok, zmiany spowodowane są pracami modernizacyjnymi na odcinku Warszawa-Rembertów-Tłuszcz.

W tym przypadku zachowujemy rozkład jazdy, który wprowadziliśmy 15 czerwca. Nasi pasażerowie od września będą mogli skorzystać z pięciu połączeń kolejowych oraz czterech połączeń realizowanych przez PKP Intercity Bus -

powiedziała.

Dodała, że do 15 czerwca z komunikacji zastępczej skorzystało ponad 20 tys. pasażerów.

Jeśli chodzi o linię łódzką, zachowamy liczbę pociągów, która jeździ po tej linii w wakacje. Czyli 17 pociągów z Warszawy do Łodzi - osiem pociągów pojedzie trasą przez Żyrardów i Skierniewice - oraz 18 pociągów z Łodzi do Warszawy - dziewięć pociągów pojedzie przez Żyrardów i Skierniewice -

powiedziała rzeczniczka.

Dodała, że w szczytach przewozowych będzie kursować 10 dodatkowych autobusów na trasie Skierniewice-Warszawa Zachodnia - Skierniewice oraz 20 dodatkowych autobusów na trasie Żyrardów-Warszawa Zachodnia -Żyrardów.

Rzecznik PKP Polskie Linie Kolejowe Mirosław Siemieniec powiedział na konferencji, że prace modernizacyjne są prowadzone na 3 tys. km torów.

Korekta rozkładu jazdy wynika z potrzeby dostosowania tras, terminów i godzin kursowania pociągów do prowadzonych modernizacji i prac na torach. Tylko w tym roku przeznaczymy na inwestycje około 7,3 mld zł i zmodernizujemy około 1,5 tys. km torów. Celem działań zarządcy infrastruktury jest skrócenie czasu jazdy pociągów już od grudnia tego roku i podniesienie komfortu podróżowania -

wyjaśnił Siemieniec.

Dodał, że w ciągu pierwszych siedmiu miesięcy tego roku udało się zmodernizować m.in. 200 km torów oraz 330 km sieci trakcyjnej.

Wrześniowa korekta rozkładu jazdy będzie obowiązywała do 11 października br.

Przewoźnik zapowiedział, że informacje o aktualnych rozkładach będzie można uzyskać za pośrednictwem zapowiedzi na dworcach i w pociągach, a także strony internetowej, Facebooka czy infolinii 19 757. Godziny przyjazdów oraz odjazdów pociągów wraz z informacją o prowadzonych inwestycjach są dostępne na stronach internetowych: www.intercity.pl, www.plk-sa.pl oraz www.rozklad-pkp.pl, a także na plakatach na stacjach i dworcach.

(PAP)

Wiadomości Google

Kliknij Obserwuj i bądź na bieżąco!

Powiązane tematy

Komentarze