Informacje

fot. Internet
fot. Internet

Ewa Kopacz może wyznaczyć datę przyjęcia przez Polskę euro. Czy za to Tusk otrzymał unijną posadę?

Zespół wGospodarce

Zespół wGospodarce

Portal informacji i opinii o stanie gospodarki

  • 30 września 2014
  • 09:17
  • 3
  • Tagi: EUR Euro euroland Ewa Kopacz polityka Rząd strefa euro
  • Powiększ tekst

W sejmowym expose premier Ewa Kopacz może wspomnieć o debacie na temat wejścia Polski do strefy euro, ale nie należy się spodziewać żadnego kalendarza związanego z zamianą złotego na euro - uważa Jan Krzysztof Bielecki, szef Rady Gospodarczej przy premierze.

Prezydent Bronisław Komorowski podczas przemówienia po powołaniu rządu Ewy Kopacz zaznaczył, że jednym z wielkich zadań, jakie stoją przed Polską, jest debata dotycząca członkostwa w strefie euro.

"Jakaś wzmianka o debacie być może będzie, ale mówienie w tej chwili, że można robić konkretny kalendarz (wejścia do strefy euro) to jest nieporozumienie" - powiedział Bielecki w TVP1 w odpowiedzi na pytanie czy kwestia wejścia do strefy euro pojawi się w środę w expose.

Artur Radziwiłł, wiceminister finansów i pełnomocnik rządu ds. euro informował, że MF jest gotowe brać udział w debacie publicznej na temat wejścia do strefy euro, ale nie chce podawać dat, ani przyspieszać tego procesu.

Premier Ewa Kopacz wygłosi expose w środę o godzinie 10.00, a następnie odbędzie się debata nad nim. Na godzinę 19.00 zaplanowane jest głosowanie nad wotum zaufania dla nowego rządu.

PAP/ as/

Komentarze