Informacje

Premier Beata Szydło w Sejmie, fot. PAP/Leszek Szymański
Premier Beata Szydło w Sejmie, fot. PAP/Leszek Szymański

W środę o godzinie 11 sejmowe expose premier Beaty Szydło. Wieczorem głosowanie nad wotum zaufania dla rządu

Zespół wGospodarce

Zespół wGospodarce

Portal informacji i opinii o stanie gospodarki

  • Opublikowano: 17 listopada 2015, 20:15

  • 0
  • Powiększ tekst

W środę premier Beata Szydło wygłosi w Sejmie expose. Ważnym jego elementem - jak sama mówiła - będą sprawy bezpieczeństwa. Rząd jest przygotowany do podejmowania szybkich decyzji. Chcemy zrealizować program, o którym mówiliśmy – deklarowała. Po debacie późnym wieczorem głosowanie nad wnioskiem o wotum zaufania dla nowego rządu.

Jak wynika z porządku obrad Sejmu wystąpienie premier zaplanowane jest na półtorej godziny - od 11 do 12.30. Później do godz. 14.00 będzie ogłoszona przerwa, by kluby mogły przygotować się do debaty.

Zaplanowana jest tzw. debata średnia, co oznacza, że przedstawiciele PiS będą mieli do wykorzystania 117 minut, PO - 70 min., Kukiz'15 - 24 min., Nowoczesna - 17 min., a PSL - 12 min. Cała debata zaplanowana jest do godz. 21.30, później odbędzie się blok głosowań, w tym głosowanie nad wnioskiem o wotum zaufania dla nowego rządu. Sejm uchwala wotum zaufania bezwzględną większością głosów w obecności co najmniej połowy ustawowej liczby posłów.

W poniedziałek premier Szydło w Polsat News mówiła, że do piątkowych zamachów w Paryżu myślała, "że to będzie zupełnie inne expose"; główny nacisk miał być położony na gospodarkę i rozwój. "Ale od piątku sytuacja ulegała zmianie, i myślę, że sprawy się przedefiniowały i na pewno dla każdego obywatela w Polsce, dla nas, którzy dziś bierzemy odpowiedzialność za sprawy polskiego państwa, najważniejsze jest bezpieczeństwo" - dodała premier.

Rząd Szydło został zaprzysiężony w poniedziałek przez prezydenta RP.

PAP, sek

Powiązane tematy

Komentarze