Informacje

fot. Wikimedia Commons
fot. Wikimedia Commons

ZUS znowu przyznał urzędnikom nagrody - ponad 150 mln złotych!

Zespół wGospodarce

Zespół wGospodarce

Portal informacji i opinii o stanie gospodarki

  • Opublikowano: 5 listopada 2014, 11:37

  • 8
  • Powiększ tekst

Gdyby Zakład Ubezpieczeń Społecznych tak troszczył się o emerytów, jak dba o swoich pracowników! Według „Super Expressu” tylko w tym roku na nagrody dla urzędników tej instytucji poszło prawie 150 mln złotych publicznych pieniędzy.

Premie otrzymali niemal wszyscy urzędnicy ZUS, czyli 46 523 osoby. Tylko do dyrektorów 43 oddziałów ZUS trafiło łącznie ponad 762 tys. zł premii. A w sumie w ciągu dziewięciu miesięcy tego roku do wszystkich pracowników tej instytucji trafiło dokładnie 149 060 305 zł — wylicza gazeta.

Radosław Milczarski z gabinetu prezesa ZUS Zbigniewa Derdziuka tłumaczy, że nagrody te wypłacane są zgodnie z Zakładowym Układem Zbiorowym Pracy.

Fundusz nagród tworzy się w wysokości 5 proc. planowanego funduszu wynagrodzeń osobowych — wyjaśnia Milczarski w rozmowie z „SE”.

Jednym z powodów przyznania nagrody jest… wykonywanie pracy w terminie.

Dyrektorzy oddziałów otrzymują nagrody zgodnie z Zakładowym Układem Zbiorowym Pracy za wyróżniające wyniki pracy, sumienność, jakość i terminowość pracy, realizację dodatkowych zadań oraz szczególne zaangażowanie w wykonywane zadania — twierdzi Radosław Milczarski.

Nagród nie otrzymali prezes ZUS oraz członkowie zarządu, ale oni z kolei - jak wynika z raportu NIK - w zeszłym roku otrzymali oni średnio po 500 zł podwyżki.

Hojną rękę kierownictwa ZUS wobec urzędników ostro krytykuje opozycja.

Nie ma zgody na to, żeby ogromne nagrody trafiały do kadry kierowniczej. To skandal w sytuacji, gdy rząd daje emerytom tylko 36 zł podwyżki, a rencistom, którzy z powodu choroby nie są w stanie pracować, niesłusznie odbiera się renty — oburza się Stanisław Szwed z PiS, wiceszef sejmowej Komisji Polityki Społecznej i Rodziny.

Obserwując politykę ubezpieczyciela nasuwa się wniosek, że skrót ZUS należałoby rozwijać jako „Zakład Utrzymuje Swoich”, bo dla emerytów i rencistów ma tylko ochłapy.

A widzieli już Państwo Pałace ZUS? Galerię można obejrzeć tutaj: http://wgospodarce.pl/opinie/12222-zamiast-slow-palace-zus

bzm/ se.pl/

Powiązane tematy

Komentarze