Informacje

Fot. Fratria/Julita Szewczyk
Fot. Fratria/Julita Szewczyk

Pracownicy ZUS wytargowali 150 zł podwyżki. Ale to nie koniec sporu

Zespół wGospodarce

Zespół wGospodarce

Portal informacji i opinii o stanie gospodarki

  • Opublikowano: 18 lipca 2017, 16:28

  • 3
  • Powiększ tekst

O 150 zł brutto podwyżki płac z wyrównaniem od 1 stycznia 2017 r. dla wszystkich pracowników Zakładu Ubezpieczeń Społecznych zdecydowała we wtorek prezes ZUS Gertruda Uścińska wraz ze związkami zawodowymi i zespołem negocjacyjnym

Porozumienie w tej sprawie nie kończy trwającego w ZUS sporu zbiorowego, ale jest wypełnieniem jednego z postulatów. Dodatkowo zdecydowano, ze kwota 3,6 mln zł zostanie przeznaczona na podwyżki w segmencie IT.

Rzecznik prasowy ZUS Wojciech Andrusiewicz pytany o porozumienie w tej sprawie powiedział, że spotkanie odbyło się na zaproszenie prezes Zakładu, która chciała jak najszybszego podziału środków wygospodarowanych w budżecie na zwiększenie wynagrodzeń pracownikom. Prof. Uścińska chciała, by jeszcze w lipcu dostali oni podwyżkę wraz z wyrównaniem - powiedział.

Przedstawiciele wszystkich związków zawodowych w ZUS przystali na projekt porozumienia płacowego zaproponowanego przez prof. Uścińską i potwierdzili, że stanowi ono realizację pierwszego punktu ich żądań - powiedział Andrusiewicz.

Zaraz po spotkaniu prezes wydała dyspozycję przeprowadzenia podwyżek do 31 lipca z wyrównaniem od 1 stycznia 2017 r.

PAP, MS

Powiązane tematy

Komentarze