Informacje

www.sxc.hu
www.sxc.hu

Oprogramowanie Microsoftu będzie na sprzętach z Androidem

Zespół wGospodarce

Zespół wGospodarce

Portal informacji i opinii o stanie gospodarki

  • Opublikowano: 24 marca 2015, 09:22

  • Powiększ tekst

Microsoft poinformował o podpisaniu umowy z 11 podmiotami oferującymi sprzęt elektroniczny z mobilnym systemem operacyjnym Android. Na mocy porozumienia ich urządzenia będą mieć fabrycznie zainstalowane programy pakietu Office i komunikator internetowy Skype.

Amerykański koncern poinformował, że w tej sprawie porozumiał się z firmami: Samsung, Dell, TrekStor, JP Sa Couto, Datamatic, DEXP, Hipstreet, QMobile, Tecno, Casper i Pegatron. Na urządzeniach produkowanych i sprzedawanych przez te firmy będą zainstalowane takie programy jak: Word, Excel, PowerPoint, Outlook, OneNote, OneDirve i Skype.

"Dla producentów ta umowa pomoże zwiększyć wartość urządzeń z Androidem i wzbogaci doznania użytkowników posługujących się tym sprzętem" - napisała w oświadczeniu wiceprezes Microsoftu ds. rozwoju biznesu Peggy Johnson.

Media zwracają uwagę, że Microsoft i twórca Androida, firma Google, konkurują na rynku mobilnych systemów operacyjnych. Microsoft oferuje swoją własną platformę Windows Phone, a Google wypuścił na rynek szereg aplikacji spełniających funkcję programów z grupy Office. Mimo to w przeszłości dochodziło już do współpracy tych koncernów informatycznych.

PAP/ as/

Powiązane tematy

Zapraszamy do komentowania artykułów w mediach społecznościowych