Informacje

www.sxc.hu
www.sxc.hu

Teraz to Grecja jest rozgrywającym. Szef Parlamentu Europejskiego przyznaje, iż nie chce on Grexitu

Zespół wGospodarce

Zespół wGospodarce

Portal informacji i opinii o stanie gospodarki

  • Opublikowano: 7 lipca 2015, 11:55

  • 1
  • Powiększ tekst

Przewodniczący Parlamentu Europejskiego (PE) Martin Schulz oświadczył dziś na konferencji prasowej w Strasburgu, że jest za pozostaniem Grecji w strefie euro. "Według mnie Grexit nie może być naszym celem" - zaznaczył.

"Uważam, że ci ludzie, którzy chcą podzielić strefę euro, mylą się" - oświadczył Schulz.

Przewodniczący PE zastrzegł ponadto, że nigdy nie wzywał do rezygnacji ze stanowiska premiera Grecji Aleksisa Ciprasa, ani do dymisji greckiego rządu.

Jeszcze przed dwoma dniami Schulz powiedział niemieckiemu radiu, że Grecja będzie musiała wprowadzić inną walutę, jeśli Grecy odrzucą w referendum warunki międzynarodowego programu pomocowego.

W Parlamencie Europejskim odbyła się we wtorek debata. Podczas niej szef Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker oświadczył, że KE będzie starała się o wznowienie negocjacji z Grecją i wypowiedział się przeciwko Grexitowi.

O godzinie 13 w Brukseli rozpoczyna się spotkanie ministrów finansów państw strefy euro, a o 18 nadzwyczajny szczyt strefy euro na temat sytuacji Grecji po niedzielnym referendum, w którym mieszkańcy tego kraju odrzucili warunki porozumienia w sprawie międzynarodowej pomocy finansowej.

Oczekuje się, że premier Cipras przedstawi propozycje w sprawie nowego programu pomocy oraz restrukturyzacji zadłużenia.

PAP/ as/

Wiadomości Google

Kliknij Obserwuj i bądź na bieżąco!

Powiązane tematy

Komentarze