Informacje

Beata Szydło, kandydatka PiS na premiera przed popołudniowym spotkaniem Komitetu Politycznego PiS fot. PAP / Radek Pietruszka
Beata Szydło, kandydatka PiS na premiera przed popołudniowym spotkaniem Komitetu Politycznego PiS fot. PAP / Radek Pietruszka

Beata Szydło kandydatem PiS na premiera

Zespół wGospodarce

Zespół wGospodarce

Portal informacji i opinii o stanie gospodarki

  • Opublikowano · 27 października 2015, 22:28

    Aktualizacja · 27 października 2015, 22:48

  • 1
  • Tagi: Beata Szydło Jarosław Kaczyński kandydat na premiera PiS polityka
  • Powiększ tekst

Komitet polityczny PiS zdecydował we wtorek wieczorem, że kandydatem na premiera jest Beata Szydło - poinformowała dziennikarzy rzeczniczka partii Elżbieta Witek. Według informacji PAP, komitet poprzedziło spotkanie Szydło i prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego.

"Chciałabym przekazać jeden komunikat, w związku z różnymi spekulacjami: otóż komitet polityczny zdecydował, że kandydatem na premiera jest pani Beata Szydło" - powiedziała dziennikarzom rzeczniczka partii Elżbieta Witek po zakończeniu posiedzenia komitetu.

Jak mówiła, w mediach pojawiają się różne nazwiska. "Chciałabym przerwać te spekulacje, w związku z tym ten komunikat" - dodała.

We wtorek wieczorem na portalu wpolityce.pl pojawiła się informacja, że jako kandydat PiS na premiera brany jest także pod uwagę prof. Piotr Gliński.

Inni politycy PiS, w tym Szydło, po zakończeniu komitetu nie chcieli rozmawiać z dziennikarzami. Obrady trwały prawie dwie godziny.

Według informacji PAP z kierownictwa partii tuż przed posiedzeniem komitetu odbyło się ponadgodzinne spotkanie "w cztery oczy" prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego i Beaty Szydło. "To ono zdecydowało o ostatecznej nominacji Szydło" - powiedział PAP jeden z czołowych polityków partii.

Wczesnym popołudniem w warszawskiej siedzibie partii odbyło się spotkanie ścisłego kierownictwa PiS, które dotyczyło wyników wyborów i scenariuszy powyborczych. Jak relacjonowali PAP politycy PiS, Szydło wyszła z tego spotkania bardzo zdenerwowana.

W spotkaniu udział wzięli: prezes Kaczyński, wiceprezesi partii Szydło, Adam Lipiński, Antoni Macierewicz i Mariusz Kamiński, szef klubu PiS Mariusz Błaszczak, dotychczasowy wicemarszałek Sejmu Marek Kuchciński oraz szef sztabu PiS Stanisław Karczewski.

PAP, sek

Informacje, komentarze, opinie, prognozy wokół wyników wyborów czytaj tutaj:

WYBORY 2015: Prawo i Sprawiedliwość będzie rządzić samodzielnie!!!

WYBORY 2015: Prawo i Sprawiedliwość wygrywa, lewica i KORWiN za burtą

Tusk zaprasza nowego premiera do Brukseli, czyli jak wyniki polskich wyborów widzi zagranica

Ekipa Ewy Kopacz najwyżej do 24 listopada. Jak będzie powstawał nowy rząd

Komentarze