Informacje

Beata Szydło, kandydatka PiS na premiera przed popołudniowym spotkaniem Komitetu Politycznego PiS fot. PAP / Radek Pietruszka
Beata Szydło, kandydatka PiS na premiera przed popołudniowym spotkaniem Komitetu Politycznego PiS fot. PAP / Radek Pietruszka

Beata Szydło kandydatem PiS na premiera

Zespół wGospodarce

Zespół wGospodarce

Portal informacji i opinii o stanie gospodarki

  • Opublikowano: 27 października 2015, 22:28

    Aktualizacja: 27 października 2015, 22:48

  • 1
  • Powiększ tekst

Komitet polityczny PiS zdecydował we wtorek wieczorem, że kandydatem na premiera jest Beata Szydło - poinformowała dziennikarzy rzeczniczka partii Elżbieta Witek. Według informacji PAP, komitet poprzedziło spotkanie Szydło i prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego.

"Chciałabym przekazać jeden komunikat, w związku z różnymi spekulacjami: otóż komitet polityczny zdecydował, że kandydatem na premiera jest pani Beata Szydło" - powiedziała dziennikarzom rzeczniczka partii Elżbieta Witek po zakończeniu posiedzenia komitetu.

Jak mówiła, w mediach pojawiają się różne nazwiska. "Chciałabym przerwać te spekulacje, w związku z tym ten komunikat" - dodała.

We wtorek wieczorem na portalu wpolityce.pl pojawiła się informacja, że jako kandydat PiS na premiera brany jest także pod uwagę prof. Piotr Gliński.

Inni politycy PiS, w tym Szydło, po zakończeniu komitetu nie chcieli rozmawiać z dziennikarzami. Obrady trwały prawie dwie godziny.

Według informacji PAP z kierownictwa partii tuż przed posiedzeniem komitetu odbyło się ponadgodzinne spotkanie "w cztery oczy" prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego i Beaty Szydło. "To ono zdecydowało o ostatecznej nominacji Szydło" - powiedział PAP jeden z czołowych polityków partii.

Wczesnym popołudniem w warszawskiej siedzibie partii odbyło się spotkanie ścisłego kierownictwa PiS, które dotyczyło wyników wyborów i scenariuszy powyborczych. Jak relacjonowali PAP politycy PiS, Szydło wyszła z tego spotkania bardzo zdenerwowana.

W spotkaniu udział wzięli: prezes Kaczyński, wiceprezesi partii Szydło, Adam Lipiński, Antoni Macierewicz i Mariusz Kamiński, szef klubu PiS Mariusz Błaszczak, dotychczasowy wicemarszałek Sejmu Marek Kuchciński oraz szef sztabu PiS Stanisław Karczewski.

PAP, sek

Informacje, komentarze, opinie, prognozy wokół wyników wyborów czytaj tutaj:

WYBORY 2015: Prawo i Sprawiedliwość będzie rządzić samodzielnie!!!

WYBORY 2015: Prawo i Sprawiedliwość wygrywa, lewica i KORWiN za burtą

Tusk zaprasza nowego premiera do Brukseli, czyli jak wyniki polskich wyborów widzi zagranica

Ekipa Ewy Kopacz najwyżej do 24 listopada. Jak będzie powstawał nowy rząd

Powiązane tematy

Komentarze