Informacje

fot. Wikimedia Commons
fot. Wikimedia Commons

Ważne spotkania papieża Franciszka: Głównymi tematami gospodarka europejska i kryzys

Zespół wGospodarce

Zespół wGospodarce

Portal informacji i opinii o stanie gospodarki

  • Opublikowano: 29 października 2015, 15:21

  • 0
  • Powiększ tekst

Konflikt ukraiński i kryzys imigracyjny były tematem rozmowy papieża Franciszka z prezydent Litwy Dalią Grybauskaite - podał Watykan po audiencji. Watykańscy rozmówcy prezydent Litwy mówili o potrzebie solidarności wobec obecnych wyzwań.

Po 30-minutowym spotkaniu prezydent z papieżem Franciszkiem, a następnie z sekretarzem stanu Stolicy Apostolskiej kardynałem Pietro Parolinem i szefem dyplomacji arcybiskupem Paulem Gallagherem watykańskie biuro prasowe poinformowało, że mowa była o "pozytywnym wkładzie Kościoła katolickiego w życie społeczeństwa litewskiego".

Wśród poruszonych tematów międzynarodowych Watykan wymienił kwestię integracji europejskiej i "potrzebę większej solidarności między narodami w obliczu obecnych wyzwań", sprawę przyjmowania migrantów w Europie, konflikt na Ukrainie i sytuację na Bliskim Wschodzie.

Prezenty, jaki wręczyła papieżowi Dalia Grybauskaite, nawiązują - co podkreśliła - do rozpoczynającego się 8 grudnia Roku Miłosierdzia. To reprodukcja mozaiki Matki Bożej Miłosierdzia i wizerunek Jezusa Miłosiernego. Podarowała też Franciszkowi słoik litewskiego miodu z etykietką narysowaną przez dzieci, co szczególnie mu się spodobało - relacjonują dziennikarze, którzy obserwowali spotkanie.

Od papieża litewska prezydent otrzymała medalion pokoju oraz egzemplarze jego adhortacji apostolskiej "Radość Ewangelii" i ekologicznej encykliki "Pochwalony bądź".

PAP/ as/

Powiązane tematy

Komentarze