Informacje

www.sxc.hu
www.sxc.hu

Klienci firm faktoringowych zwiększają swoje obroty

Zespół wGospodarce

Zespół wGospodarce

Portal informacji i opinii o stanie gospodarki

  • Opublikowano: 9 lutego 2016, 07:38

  • 0
  • Powiększ tekst

Faktoring jest trafnym odzwierciedleniem tego, co dzieje się na rynku i papierkiem lakmusowym rozwoju polskiej gospodarki. Jest motywowany głównie przez wzrost przychodów firm oraz liczbę nowych klientów korzystających z usługi faktoringowej. Jak powiedział Jarosław Jaworski, wiceprzewodniczący Komitetu Wykonawczego Polskiego Związku Faktorów, w 2015 roku wzrost obrotów rynku faktoringu był większy niż dynamika przyrostu liczby klientów – co pokazuje wyraźnie, że klienci firm faktoringowych zwiększają swoje obroty.

Wspomniany trend prawdopodobnie powtórzy się też w roku 2016, a biznes klientów firm faktoringowych będzie rozwijał się dynamicznie – szczególnie w zakresie eksportu.

– Spodziewamy się dalszego rozwoju branży faktoringowej. W 2015 roku faktoring eksportowy wzrósł o około 26%, a przyrost polskiego eksportu po trzech kwartałach 2015 wyniósł około 7%. Pokazuje to, że dynamika faktoringu eksportowego jest znacznie wyższa niż eksportu, co jednoznacznie potwierdza, że przedsiębiorcy szukają bezpieczeństwa transakcji na rynkach eksportowych. Jest to jedna z przyczyn wzrostu znaczenia faktoringu eksportowego, który jest naturalnym zabezpieczeniem transakcji, gdyż niweluje ryzyko nagłej zmiany kursów walutowych – opisuje Jaworski.

eNewsroom/ as/

Powiązane tematy

Komentarze