Informacje

fot. Pexels.com
fot. Pexels.com

Fałszywy makler oszukał co najmniej 30 osób na ponad 3 mln zł

Zespół wGospodarce

Zespół wGospodarce

Portal informacji i opinii o stanie gospodarki

  • Opublikowano: 11 marca 2016, 11:31

  • 1
  • Powiększ tekst

Co najmniej 30 osób oszukał 48-letni warszawiak, który - podając się za doświadczonego maklera giełdowego - namawiał do przekazania mu gotówki na inwestycje. Oszukani stracili ponad trzy miliony złotych. Mężczyzna został aresztowany. Pokrzywdzonych może być więcej.

Jak poinformowała Renata Legawiec z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku, mężczyzna działał na terenie całego kraju. Zawierał on z poszkodowanymi umowy pożyczek, a przekazane mu pieniądze miał inwestować m.in. na giełdzie: podawał się za doświadczonego maklera giełdowego.

Legawiec wyjaśniła, że - w celu uwiarygodnienia swoje działalności, część klientów warszawiaka otrzymała umówione odsetki od inwestycji. Zadowolonych klientów 48-latek prosił o polecenie jego usług krewnym i znajomym.

Jak ustaliła policja mężczyzna oszukał przynajmniej 30 osób na kwotę ponad trzech milionów złotych. Większość otrzymanych od klientów środków wydał na kupno auta, wynajem mieszkań czy spłatę własnych kredytów.

W trakcie przeszukań wynajmowanych przez 48-latka lokali w Warszawie i na Pomorzu, funkcjonariusze zabezpieczyli różnego rodzaju dokumenty finansowe oraz nośniki danych. "Wszystko to jest teraz analizowane" - poinformowała Legawiec dodając, że już wstępna analiza zabezpieczonych dokumentów i danych wskazuje na to, że pokrzywdzonych w tej sprawie będzie z całą pewnością więcej.

Pierwsze informacje od ludzi oszukanych przez 48-latka policja uzyskała w połowie ubiegłego roku. Od tego czasu sprawą zajmowali się funkcjonariusze z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą KWP w Gdańsku.

Po zatrzymaniu mieszkańca Warszawy, w czwartek sąd wydał decyzję o jego tymczasowym aresztowaniu. Za oszustwa grozić mu może kara do 10 lat pozbawienia wolności.

(PAP)

Wiadomości Google

Kliknij Obserwuj i bądź na bieżąco!

Powiązane tematy

Komentarze