Informacje

fot. Foter.com/Radomir Cernoch/CC BY-SA
fot. Foter.com/Radomir Cernoch/CC BY-SA

Comarch stworzy w Krakowie kolejne 300 miejsc pracy

Zespół wGospodarce

Zespół wGospodarce

Portal informacji i opinii o stanie gospodarki

  • Opublikowano: 1 kwietnia 2016, 14:48

  • 0
  • Powiększ tekst

Polska spółka technologiczna Comarch otrzymała kolejne zezwolenie na prowadzenie działalności gospodarczej na terenie Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Krakowie. Comarch zbuduje tam kolejny biurowiec, gdzie powstanie co najmniej 300 nowych miejsc pracy.

Jak przypomniała Krystyna Sadowska ze spółki Krakowski Park Technologiczny, która zarządza SSE, Comarch jest jednym z pierwszych i największych inwestorów w strefie. Działa w niej od 1999 r. Dotychczas w krakowskich Czyżynach firma zainwestowała ponad 230 mln zł i zbudowała sześć budynków biurowych o łącznej powierzchni ponad 55 tys. m kw. Zatrudnia tam ponad 1,7 tys. osób.

Dzięki spółce Czyżyny stały się jednym z prężniej rozwijających się centrów naukowo-biznesowych, gdzie w wielu firmach pracuje obecnie około 6 tys. osób.

W ramach nowego zezwolenia Comarch wybuduje budynek o łącznej powierzchni ok. 27 tys. m kw., dzięki czemu znacząco powiększy swoje zdolności produkcyjne w zakresie rozwoju systemów informatycznych. Planowane nakłady inwestycyjne wyniosą ponad 69 mln zł. Przewidywane jest powstanie co najmniej 300 nowych miejsc pracy.

Krakowska SSE powstała w 1997 r. Spółka nią zarządzająca wydała w sumie 210 zezwoleń na działalność w strefie. Dotychczasowa wysokość nakładów inwestycyjnych to 3,8 mld zł i 17 tys. nowych miejsc pracy. Obecnie jej powierzchnia przekracza 707 ha w kilkudziesięciu podstrefach, położonych na terenie woj. małopolskiego i podkarpackiego.

(PAP)

Wiadomości Google

Kliknij Obserwuj i bądź na bieżąco!

Powiązane tematy

Komentarze