Podkarpacie: Prawie 400 nowych miejsc pracy w Specjalnej Strefie Ekonomicznej
W tarnobrzeskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej w pierwszym półroczu br. wydano 14 nowych zezwoleń na prowadzenie działalności. Inwestorzy, którzy otrzymali zezwolenia, zadeklarowali utworzenie niemal 400 nowych miejsc pracy.
Jak powiedział Krzysztof Ślęzak, który pełni funkcję dyrektora tarnobrzeskiego oddziału Agencji Rozwoju Przemysłu (ARP), w ramach nowych zezwoleń przedsiębiorcy zainwestują 357,6 mln zł.
"Oprócz deklaracji utworzenia blisko 400 nowych miejsca pracy, inwestorzy zapewnili, że utrzymają również ponad 4 tys. już istniejących etatów" - dodał Ślęzak. Podkreślił, że to było dobre półrocze dla tarnobrzeskiej SSE.
"Rozmawiamy już z kilkoma inwestorami zainteresowanymi ulokowaniem swoich projektów w tej strefie, więc pozostała część roku też zapowiada się dobrze" - podkreślił.
Na 14 przyznanych w I półroczu zezwoleń, 11 dotyczy polskich inwestorów; dwie inwestycje były z kapitałem niemieckim i jedna z koreańskim.
Połowa nowych inwestycji powstanie w woj. podkarpackim, trzy w mazowieckim, dwie w lubelskim oraz po jednej w dolnośląskim i podlaskim. Najczęściej inwestowano w podstrefach Stalowa Wola (4 inwestycje) oraz Radom (3 inwestycje).
Tarnobrzeska Specjalna Strefa Ekonomiczna Euro-Park Wisłosan powstała w 1997 r. Od początku działalności wydano 343 zezwolenia na działalność w strefie; inwestorzy zainwestowali 8,47 mld zł i zatrudniają ponad 24 tysiące osób.
Całkowita powierzchnia strefy wynosi ponad 1868 ha. Podstrefy TSSE znajdują się m.in. w województwach: dolnośląskim, lubelskim i mazowieckim.
PAP/ as/