Informacje

fot. FreeImages.com/Ehsan Namavar
fot. FreeImages.com/Ehsan Namavar

200 osób znajdzie pracę w japońskiej fabryce w Sosnowcu

Zespół wGospodarce

Zespół wGospodarce

Portal informacji i opinii o stanie gospodarki

  • Opublikowano: 26 lutego 2016, 13:57

  • 1
  • Powiększ tekst

Około 200 osób znajdzie pracę w należącej do japońskiego koncernu Sumitomo Riko fabryce spółki TRI Poland w Sosnowcu. W stolicy Zagłębia wkrótce powstanie zakład, w którym będą wytwarzane elementy z tworzyw sztucznych na potrzeby przemysłu motoryzacyjnego.

Jak podali w piątek przedstawiciele sosnowieckiego magistratu, spółka TRI Poland przejęła obiekty firmy PKC Group (wcześniej Segu przy ul. Narutowicza 61), która produkowała wiązki dla przemysłu motoryzacyjnego. Fiński koncern PKC Group zdecydował się jednak przenieść produkcję do Serbii.

Opustoszałe hale zajmie teraz japońska firma produkująca części antywibracyjne i dźwiękochłonne dla przemysłu motoryzacyjnego. Spółka TRI Poland należąca do japońskiego koncernu ma w Polsce fabryki w Wolbromiu i podkarpackim Zagórzu.

Firma złożyła już w Urzędzie Miejskim w Sosnowcu wniosek o zmianę sposobu użytkowania istniejących hal, a w najbliższych dniach wystąpi z wnioskiem o pozwolenie na budowę.

"Cieszę się, że po tym jak firma PKC przenosiła się do Serbii jej miejsce zajmuje firma, która chce u nas zainwestować i dać pracę naszym mieszkańcom. To firma ze sporym potencjałem działająca na całym świecie. Każdy inwestor jest dla nas niezwykle ważny i z każdym kto chce inwestować w naszym mieście będziemy rozmawiać i namawiać go do zainwestowania u nas" - powiedział prezydent Sosnowca Arkadiusz Chęciński.

(PAP)

Wiadomości Google

Kliknij Obserwuj i bądź na bieżąco!

Powiązane tematy

Komentarze