Informacje

Fot. PAP/Marcin Obara
Fot. PAP/Marcin Obara

Kukiz chce opodatkować posłów, by rozwiązać problemy pielęgniarek

Zespół wGospodarce

Zespół wGospodarce

Portal informacji i opinii o stanie gospodarki

  • Opublikowano: 9 czerwca 2016, 13:05

    Aktualizacja: 9 czerwca 2016, 13:16

  • 6
  • Powiększ tekst

Lider ruchu Kukiz’15 uważa, że opodatkowanie diet poselskich może dać państwu pieniądze, które rozwiązałyby problem niskich zarobków pielęgniarek z Centrum Zdrowia Dziecka. Projekt ustawy trafił już do Sejmu.

Paweł Kukiz został zaproszony do programu „Gość Poranka” w TVP Info, w którym dyskutowano m.in. o trwającym przez ponad dwa tygodnie strajku pielęgniarek w warszawskim Centrum Zdrowia Dziecka. Polityk powiedział, że najlepszym sposobem na rozwiązanie problemu niskich płac w CZD może być opodatkowanie diet posłów.

– Wiem doskonale, że tych pielęgniarek jest stanowczo za mało, a te, które tam pracują, dostają na pewno za małe pieniądze w stosunku do pracy, która muszą włożyć. Te pieniądze, gdyby się chciało, można znaleźć

– mówił Kukiz, który przyznał, że ze względów rodzinnych sam często pojawia się w CZD, więc zdaje sobie sprawę z tego, z jakimi problemami boryka się ten szpital.

– My dzisiaj złożyliśmy projekt ustawy o obniżenie posłom kwoty wolnej od podatku. Poseł ma 30 tys. zł wolnych od podatku w postaci diet. Chcemy opodatkować te diety i tutaj mamy pieniądze na pielęgniarki. Mam nadzieję, że Sejm tego nie odrzuci już po pierwszym czytaniu

– poinformował lider ruchu Kukiz’15, który w swojej polityce często odwołuje się do nierówności pomiędzy kwotą wolną od podatku posłów i zwykłych obywateli.

/mk

>> Czytaj również: Sejm za nowymi zasadami wynagrodzeń w państwowych spółkach

Wiadomości Google

Kliknij Obserwuj i bądź na bieżąco!

Powiązane tematy

Komentarze