Informacje

Siedziba Parlamentu Europejskiego w Strasbourgu, fot. Pixabay
Siedziba Parlamentu Europejskiego w Strasbourgu, fot. Pixabay

Unia Europejska przyjrzy się działaniom PO wobec SKOK-ów

Zespół wGospodarce

Zespół wGospodarce

Portal informacji i opinii o stanie gospodarki

  • Opublikowano: 10 czerwca 2016, 14:34

    Aktualizacja: 10 czerwca 2016, 14:39

  • 1
  • Powiększ tekst

Unia Europejska zbada, dlaczego władze Rzeczpospolitej Polskiej nie podjęły żadnych działań w celu powstrzymania wykorzystania mediów i instytucji publicznych do podważania zaufania do Spółdzielczych Kas Oszczędnościowo-Kredytowych – informuje Tygodnik Katolicki „Niedziela”.

Dotyczy to okresu od marca 2015 do lipca 2015 r., kiedy to doszło do wykreowania w mediach tzw. „afery SKOK” opartej na dokumencie Komisji Nadzoru Finansowego odnoszącym się do instytucji (Fundacja na rzecz Polskich Związków Kredytowych), której KNF nie nadzorowała! Zbadany zostanie zapewne także polityczny kontekst całej sprawy, gdyż doszło jednocześnie do intensywnych działań polityków rządzącej wówczas Platformy Obywatelskiej, dyskredytujących SKOK-i a działo się to w trakcie kampanii wyborczej na Prezydenta RP.

Kasa Krajowa apelowała wówczas o powstrzymanie się przez władze polityczne i jej funkcjonariuszy publicznych od praktyk naruszających reguły uczciwej konkurencji. Zasadność takiego punktu widzenia podzielił także Parlament Europejski i dlatego Komisja Europejska zajmie się zbadaniem działań poprzedniej władzy wobec SKOK-ów. Wydaje się, że ostatnie zainteresowanie Komisji Europejskiej Polską może w tym przypadku pomóc w całkowitym wyjaśnieniu sprawy celowego niszczenia dobrego imienia spółdzielczych kas przez Platformę Obywatelską.

Źródło: ( http://www.niedziela.pl/artykul/22772/Unia-Europejska-przyjrzy-sie-dzialaniom )

Powiązane tematy

Komentarze