Informacje

fot. FreeImages.com/Marcello eM
fot. FreeImages.com/Marcello eM

Kradli w Niemczech, sprzedawali w Polsce. Policja rozbiła gang złodziei

Zespół wGospodarce

Zespół wGospodarce

Portal informacji i opinii o stanie gospodarki

  • Opublikowano: 27 czerwca 2016, 11:51

  • 0
  • Powiększ tekst

10 członków gangu specjalizującego się w kradzieżach TIR-ów na terenie Niemiec zatrzymali policjanci z CBŚP. Grupa mogła ukraść nawet ok. 60 ciężarówek, legalizowała je już na terenie Polski - poinformowała rzeczniczka CBŚP kom. Agnieszka Hamelusz.

"To kolejne zatrzymania w tej sprawie, w sumie zarzuty usłyszało już 28 osób. Z naszych ustaleń wynika, że grupa działa od lutego 2015 roku. Była dobrze zorganizowana - w jej skład wchodziły zarówno osoby, które kradły pojazdy, jak i te, które dostarczały moduły elektroniczne, dzięki którym je uruchamiano. Część członków grupy zajmowała się paserstwem" - zaznaczyła policjantka.

TIR-y kradzione były w Niemczech, potem trafiały do Polski i tu były legalizowane. "Dotychczas odzyskaliśmy 9 ciągników i 4 naczepy wartości 4 mln zł. Szacujemy, że gang mógł ukraść ok. 60 TIR-ów" - dodała Hamelusz. Członkowie grupy "wpadli" w woj. łódzkim, mazowieckim, śląskim i wielkopolskim.

"W sprawie powołano międzynarodowy zespół śledczy, w skład którego weszli funkcjonariusze łódzkiego zarządu CBŚP, prokuratorzy z łódzkiej prokuratury nadzorującej śledztwo oraz prokuratorzy i policjanci Landu Brandenburgii i Saksonii" - dodała Hamelusz. Jak zaznaczyła, sprawa jest rozwojowa. "Nie wykluczamy kolejnych zatrzymań" - dodała.

(PAP)

Czytaj także: Resort sprawiedliwości chce, by polscy więźniowie więcej pracowali. Za darmo

Powiązane tematy

Komentarze