Informacje

Prezes zarządu TVP Jacek Kurski, podczas prezentacji oferty programowej Światowych Dni Młodzieży, fot. PAP/Paweł Supernak
Prezes zarządu TVP Jacek Kurski, podczas prezentacji oferty programowej Światowych Dni Młodzieży, fot. PAP/Paweł Supernak

TVP oficjalnym nadawcą ŚDM, sygnał TVP wyśle na cały świat

Zespół wGospodarce

Zespół wGospodarce

Portal informacji i opinii o stanie gospodarki

  • Opublikowano: 19 lipca 2016, 23:39

  • 0
  • Powiększ tekst

TVP jest oficjalnym nadawcą ŚDM, sygnał TVP będzie szedł na cały świat - powiedział prezes TVP Jacek Kurski prezentując program ramowy ŚDM w telewizji publicznej.

"Jest to jedno z najważniejszych przedsięwzięć, jakie mamy zaszczyt realizować. To wyjątkowy czas modlitwy, duchowego przezywania, refleksji nad tym co ważne i mądre" - podkreślił szef TVP. Dodał, że to wydarzenie o niezwykłej randze i rozmachu wymagające wielkiego zaangażowania zarówno od strony techniki telewizyjnej, jak i pracy dziennikarzy. Ocenił zarazem, że TVP jest doskonale przygotowana do tego zadania.

"Telewizyjna Agencja Informacyjna akredytowała już 282 osoby, w tym dziennikarzy, operatorów, montażystów. Mamy specjalne łącza światłowodowe, do obsługi ŚDM przeznaczono 13 wozów satelitarnych. Kamery TVP będą obecne w każdym miejscu, które odwiedzi ojciec święty. TVP jako oficjalny nadawca ma także przywilej towarzyszenia papieżowi Franciszkowi w trakcie całej jego wizyty w Polsce - każdy moment pobytu ojca świętego będzie dokumentowany przez jednego z operatorów TVP" - powiedział Kurski.

Poinformował, że wszystkie uroczystości i wydarzenia ŚDM będą transmitowane przez TVP1, TVP Info, a także TVP Polonia, dzięki czemu w tym niezwykłym spotkaniu młodych katolików z całego świata będą mogli współuczestniczyć także rodacy mieszkający także poza granicami kraju.

Dodał, że obok transmisji, na antenach TVP pojawią się liczne programy, filmy dokumentalne, a także okolicznościowy spot związany z ŚDM oraz osobą papieża Franciszka. Wszystko to, według Kurskiego, wzbogaci ofertę programową.

W TVP1, jak mówił Kurski, uruchomione zostanie specjalne studio ŚDM, które będzie pełniło rolę wprowadzającą i zapowiadającą poszczególne wydarzenia. Dodał, że w czasie ŚDM będzie można zobaczyć 5 specjalnych wydań Wiadomości: 27 i 31 lipca z Wawelu, 28 i 29 lipca - z krakowskich Błoń, a 30 lipca z Brzegów. Jak poinformował Kurski, TVP Info przygotuje aż 92 godziny programu, z czego 40 godzin nieprzerwanie - od godz. 6 w sobotę 30 lipca, do godz. 23 w niedzielę 23 lipca. Dodał, że główne studio TVP Info przeniesie się na te dni do Krakowa, skąd nadawane będą serwisy informacyjne i rozmowy z gośćmi.

Od najbliższego czwartku do niedzieli, jak poinformował Kurski, TVP1 o 17.30 będzie emitować czteroodcinkowy fabularny serial biograficzny produkcji argentyńskiej "Franciszek jezuita". Nadane będą też filmy dokumentalne poświęcone osobie ojca świętego: w poniedziałek 25 lipca w TVP1 o 20.40 i we wtorek 26 lipca w TVP2 o 22.00.

Uczestniczący w konferencji przewodniczący KEP abp. Stanisław Gądecki podziękował TVP za zaangażowanie w relacjonowanie ŚDM wszystkich wydarzeń, i za to, że udostępni je całemu światu. Dodał, że w historii Polski nie było jeszcze takiego nagromadzenia dziennikarzy, jakie będzie miało miejsce podczas ŚDM: to ok. 6 tys. osób. Spotkanie to ma służyć temu, żeby "młodzi ludzie wyszli z ŚDM umocnieni w wierze, a także by przymnożyć im wiary" - podkreślił hierarcha.

PAP, sek

Wiadomości Google

Kliknij Obserwuj i bądź na bieżąco!

Powiązane tematy

Komentarze