Informacje

500 plus napędza handel. Biedronka notuje dużo większą sprzedaż

Zespół wGospodarce

Zespół wGospodarce

Portal informacji i opinii o stanie gospodarki

  • Opublikowano: 28 lipca 2016, 15:27

  • 3
  • Powiększ tekst

Po otrzymaniu dodatkowej gotówki z programu 500 plus Polacy ruszyli do sklepów na zakupy. Zyskują na tym sieci handlowe, które sprzedają więcej towaru. W drugim kwartale tego roku sprzedaż w sklepach Biedronka wzrosła o ponad 10 proc.

W drugim kwartale tego roku przychody sieci Biedronka wzrosły do 2,4 mld euro, co oznacza 10,2-procentowy wzrost w porównaniu do analogicznego okresu w roku ubiegłym. Oficjalne dane w kwartalnym raporcie opublikowała firma Jeronimo Martins, właściciel Biedronki.

Większą sprzedaż Biedronka z cąłą pewnością zawdzięcza m.in. programowi 500 plus, który przyczynił się do zwiększenia konsumpcji u Polaków. Jak czytamy bowiem we wspomnianym raporcie: „wzrost sprzedaży i rentowności związany jest z niedawnym wzrostem dochodu gospodarstw domowych w Polsce”. Przypominamy, że program 500 plus został uruchomiony właśnie na początku drugiego kwartału tego roku.

W raporcie czytamy ponadto, że w pierwszych sześciu miesiącach 2016 roku Biedronka otworzyła 40 nowych sklepów, a zamknęła 14. Według stanu na koniec marca tego roku w ramach sieci na terenie polski funkcjonowały 2683 sklepy.

/mk /jeronimo martins

>> Czytaj również: Chińczycy skontrolują polskie sady. Możemy na tym skorzystać

Wiadomości Google

Kliknij Obserwuj i bądź na bieżąco!

Powiązane tematy

Komentarze