Informacje

www.sxc.hu
www.sxc.hu

Słubice otrzymają dworzec autobusowy za 1,8 mln złotych

Zespół wGospodarce

Zespół wGospodarce

Portal informacji i opinii o stanie gospodarki

  • Opublikowano: 24 sierpnia 2016, 11:16

  • 0
  • Powiększ tekst

1 września br. w Słubicach (Lubuskie) zostanie otwarty dworzec autobusowy wybudowany przez gminę w pobliżu urzędu miejskiego, przy ul. Akademickiej - poinformowała dziś rzecznik Urzędu Miejskiego w Słubicach Beata Bielecka.

"Decyzja o budowie dworca była podyktowana m.in. tym, że zgodnie z przepisami od 2017 roku gmina będzie odpowiedzialna za transport publiczny i do zadań własnych samorządu należy budowa, przebudowa lub remont przystanków komunikacyjnych oraz dworców lub innych budynków służących pasażerom" - powiedziała rzecznik.

Do dyspozycji pasażerów jest m.in. poczekalnia, kasa biletowa, toaleta i zadaszony peron. W sąsiedztwie powstał też duży parking z wydzielonymi miejscami dla osób niepełnosprawnych.

Dworzec zbudowano na półhektarowym terenie, którym dysponował samorząd Słubic. Na inwestycję miasto przeznaczyło 1,8 mln zł.

Oprócz magistratu w sąsiedztwie dworca są: sąd, prokuratura, starostwo powiatowe i liceum ogólnokształcące, do którego dojeżdża młodzież z okolicznych miejscowości.

PAP/ as/

Wiadomości Google

Kliknij Obserwuj i bądź na bieżąco!

Powiązane tematy

Komentarze