Informacje

fot. Facebook
fot. Facebook

G20: Z kim spotka się Władimir Putin?

Zespół wGospodarce

Zespół wGospodarce

Portal informacji i opinii o stanie gospodarki

  • Opublikowano: 31 sierpnia 2016, 11:37

  • 0
  • Powiększ tekst

Prezydent Rosji Władimir Putin przeprowadzi na szczycie G20 w Chinach oddzielne rozmowy na temat Ukrainy z przywódcami Niemiec i Francji, Angelą Merkel i Francois Hollande'em; nie będzie trójstronnego spotkania - podała dziś rządowa "Rossijskaja Gazieta".

W zeszłym tygodniu Kreml informował, że w rozmowie telefonicznej przywódcy uzgodnili, iż przy okazji szczytu G20, który odbędzie się 4-5 września w Hangzhou, spotkają się, by przedyskutować konflikt na Ukrainie.

Jak podaje "RG", doradca rosyjskiego prezydenta Jurij Uszakow powiedział, iż partnerzy Rosji opowiedzieli się za spotkaniami dwustronnymi ze względu na grafik.

Zapowiedział też, że w Chinach odbędzie się pierwsze spotkanie Putina z nową brytyjską premier Theresą May. Stosunki między dwoma krajami "są praktycznie w stanie zamrożenia"; Kreml ma nadzieję, że rozmowy "dadzą impuls do rozwoju kontaktów, które są absolutnie niezbędne" - powiedział prezydencki doradca.

W Chinach Putin ma rozmawiać również z prezydentem Turcji Recepem Tayyipem Erdoganem. Według Uszakowa "trwa intensywny proces odbudowywania normalnej współpracy" z Ankarą. Ostry kryzys w stosunkach dwóch krajów trwał od listopada zeszłego roku, gdy siły tureckie zestrzeliły nad granicą z Syrią rosyjski bombowiec.

PAP/ as/

Powiązane tematy

Komentarze