Informacje

fot. PAP/EPA
fot. PAP/EPA

W 2012 r. nowe centra handlowe - m.in. w Rzeszowie, Kielcach i podwarszawskich Łomiankach

Zespół wGospodarce

Zespół wGospodarce

Portal informacji i opinii o stanie gospodarki

  • Opublikowano: 9 marca 2012, 09:15

  • 0
  • Powiększ tekst

Otwarcia nowych centrów handlowych mogą spodziewać się w tym roku mieszkańcy m.in. Rzeszowa, Słupska, Kielc, podwarszawskich Łomianek i Gorzowa Wielkopolskiego.

City Center w Rzeszowie ma mieć 47,1 tys. m kw. powierzchni najmu, Jantar w Słupsku - po rozbudowie - 37,8 tys. m kw., Galeria Korona w Kielcach - 34,1 tys. m kw., Auchan w Łomiankach koło Warszawy - 33,6 tys. m kw., Nova Park w Gorzowie Wielkopolskim - 32,4 tys. m kw. - podaje firma doradcza Jones Lang LaSalle, zajmująca się rynkiem nieruchomości komercyjnych.

Nieco mniejsze centra handlowe powstaną: w Bełchatowie, gdzie zostanie rozbudowana Olimpia Echo, która ma mieć 30,5 tys. m kw.; w Gliwicach Europa Centralna Helical ma mieć 27 tys. m kw. powierzchni, w Grudziądzu w Alfa Centrum zaplanowano 21,9 tys. m kw., a powierzchnia najmu
Galerii Kociewskiej w Tczewie ma mieć 14 tys. m kw.

Patrycja Dzikowska z Jones Lang LaSalle zwraca uwagę na fakt, że niektóre centra handlowe wypełnią istotną lukę na rynku. Na przykład centrum Jantar po rozbudowie będzie jedynym obiektem z kinem wieloekranowym w Słupsku. W Bełchatowie czy Tczewie będą to pierwsze obiekty tego typu.

Według danych firmy doradczej Cushman&Wakefield, w końcu IV kwartału 2011 r. w Polsce działało 387 centrów handlowych, liczących łącznie ponad 7,7 mln mkw. powierzchni najmu. W grudniu 2011 r. w budowie było ponad 700 tys. mkw. powierzchni w centrach handlowych, z czego w 2012 r. ukończone zostanie ponad 450 mkw.

Zdaniem Katarzyny Michnikowskiej z działu Wycen i Doradztwa Cushman & Wakefield, w 2012 r. można się spodziewać wejścia na polski rynek kolejnych sieci handlowych.

(PAP) ska/ je/ gma/

Powiązane tematy

Komentarze