Informacje

Fot. PAP/EPA/Andreas Gebert
Fot. PAP/EPA/Andreas Gebert

Robert Lewandowski ma dostać podwyżkę. Ile zarobi?

Zespół wGospodarce

Zespół wGospodarce

Portal informacji i opinii o stanie gospodarki

  • Opublikowano: 23 września 2016, 10:32

  • 1
  • Powiększ tekst

Robert Lewandowski, uznawany za najlepszego polskiego piłkarza zarabiał w Bayern Monachium 10 mln euro. Jednak jego pensja ma ulec zmianie i jeszcze się zwiększyć – podaje niemiecki "Bild". Dotychczas rekordowa gaża należała do Thomasa Muellera i wynosiła 15 mln euro rocznie. Polak już wkrótce ma szansę ten rekord pobić.

Po przedłużaniu kontraktu do 2021 roku i podwyżce pensji, Lewandowski zarabiałby najwięcej w całej Bundeslidze. Proponowana podwyżka związana jest z ofertą gry dla Realu Madryt, którą Polak otrzymał.

Jak przypomniał w TVN 24 BiS Michał Kołodziejczyk ze Sportowych Faktów WP, Bayern Monachium odpowiedział konkurencyjnemu klubowi, że nie ma możliwości sprzedaży "Lewego". Nieoficjalnie kwota za napastnika miała sięgać 120 mln euro, co czyniłoby Lewandowskiego najdrożej sprzedanym piłkarzem.
Jak podkreślił Kołodziejczyk, po przedłużeniu kontraktu do 2021 roku zarabiałby najwięcej nie tylko z całego zespołu Bayernu Monachium, ale także w całej Bundeslidze. Spekulacje na temat jego pensji oscylują wokół 16 mln euro. Gdyby Robert grał w Bayernie do końca sezonu 2020/21, zarobiłby 350 mln zł.

/bild

Wiadomości Google

Kliknij Obserwuj i bądź na bieżąco!

Powiązane tematy

Komentarze