Informacje

fot. Materiały promocyjne
fot. Materiały promocyjne

Elon Musk przeciwny rabatom oferowanym przez dilerów samochodowych

Zespół wGospodarce

Zespół wGospodarce

Portal informacji i opinii o stanie gospodarki

  • Opublikowano: 10 października 2016, 13:37

  • 0
  • Powiększ tekst

Miliarder - twórca PayPala, SpaceX i Tesli Motors jest przeciwny rabatom, które oferują dealerzy podczas zakupów nowego samochodu. Na swoim Twitterze skrytykował jednego z nich, kiedy okazało się, że udzielił on zniżki klientowi.

Mimo że rabaty podczas kupna pojazdu to żadna nowość, nie podoba się to właścicielowi jednego z marek samochodowych, Elonowi Muskowi. Twórca Tesli wyraził jasny sprzeciw przeciwko wszelkim akcjom obniżającym standardowe ceny: na swoim Twitterze skrytykował jednego z pracowników, który odważył się sprzedać samochód z obniżką. Za pośrednictwem serwisu wystosował oświadczenie do swoich pracowników, w którym stwierdził, że takie działanie nie powinno mieć miejsca. Jedyną sytuacją, w której klient może liczyć na zniżkę to sprzedaż samochodu demonstracyjnego lub uszkodzonego. Nie ma się to natomiast tyczyć zupełnie nowych pojazdów.

Swoją decyzję uargumentował tym, że sam kupując nowy samochód zawsze płaci pełną cenę, jego rodzina czy nawet celebryci, którzy wiele produktów otrzymują po prostu za darmo, ale nie zdarza się to, jeśli chodzi o branżę motoryzacyjną.

Sprzedaż Tesli cały czas rośnie. Wyprodukowano w tym roku już 37 proc. więcej aut niż w zeszłym, a na rynku pojawiło się 24 500 egzemplarzy tej marki. To wzrost o 70 proc. w stosunku do 2015 roku.

/Rzeczpospolita

Powiązane tematy

Komentarze