Informacje

fot. Wikipedia
fot. Wikipedia

YouTube ma miliard użytkowników

Zespół wGospodarce

Zespół wGospodarce

Portal informacji i opinii o stanie gospodarki

  • Opublikowano: 22 marca 2013, 13:56

  • 0
  • Powiększ tekst

Z serwisu YouTube, umożliwiającego bezpłatne umieszczanie i oglądanie filmów, miesięcznie korzysta miliard użytkowników, czyli prawie 50 procent wszystkich osób mających dostęp do internetu.

Do osiągnięcia tej liczby użytkowników YouTube potrzebował ośmiu lat. Statystyki opierają się na liczbie niepowtarzających się użytkowników, a nie odwiedzin serwisu.

"Jeśli YouTube byłby krajem, zajmowałby trzecie miejsce pod względem wielkości, po Chinach i Indiach" - podali w środę na blogu jego przedstawiciele.

Do szybkiej ekspansji serwisu przyczynił się rozwój sieci transmisji danych na całym świecie i popularność smartfonów z dostępem do internetu.

Miliard aktywnych użytkowników od września 2012 roku ma również serwis społecznościowy Facebook.

Mimo ogromnej popularności dochody YouTube stanowią jedynie niewielki procent zysków jego właściciela, amerykańskiego koncernu Google. Zdaniem ekspertów w serwisie wiosną 2013 r. mają pojawić się kanały, do których dostęp będzie kosztował od jednego do pięciu dolarów miesięcznie.

YouTube został założony w 2005 r. przez trzech byłych pracowników serwisu płatności internetowych PayPal. Już w pierwszym roku działalności korzystały z niego miliony użytkowników. W 2006 r. Serwis został kupiony przez koncern Google za 1,65 miliarda dolarów.

PAP, lz

Wiadomości Google

Kliknij Obserwuj i bądź na bieżąco!

Powiązane tematy

Komentarze