Informacje

Kongres 590: Nowoczesne technologie wszystkim pomagają w rozwoju

Zespół wGospodarce

Zespół wGospodarce

Portal informacji i opinii o stanie gospodarki

  • Opublikowano: 18 listopada 2016, 14:32

  • 0
  • Powiększ tekst

Nicklas Lundblad wiceprezes Google ds. Polityki Publicznej w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce podczas Kongresu 590 w Rzeszowie powiedział, że obecnie w Polsce jest dobry moment, żeby tworzyć cyfrową gospodarkę. Otwierając biznes w internecie wchodzimy od razu na globalne rynki. Obecnie ważne jest odpowiedzi na pytania jak dostosować się do szybkich zmian technologicznych które obecnie następują w gospodarce.

Zmienia się nasz sposób myślenia o technologii, a to jak ją tworzymy ma ogromne znaczenie. Lundblad podał przykład systemu Android, który dzięki temu, że jest dystrybuowany za darmo mógł zostać obniżony koszt zakupu urządzeń. Dziś 23 tys. rożnych urządzeń na całym świecie ma zainstalowany taki system.

Wiceprezes Google wspomniał również o intensywnych pracach nad sztuczną inteligencją, która jego zdaniem nie powinna zastąpić w przyszłości człowieka, a jedynie być jego uzupełnieniem dodatkiem, tak, aby służyć i pomagać ludziom, w różnych działaniach. -W ten sposób człowiek mógłby skupiać się na innych zadaniach i celach pozwalających mu stawać się jeszcze bardziej inteligentnym. Nasza uwaga byłaby wtedy skierowana we właściwą stronę– mówił podczas swojego wystąpienia Lundblad z Googla. -Jeśli tworzymy innowacyjne rozwiązania powinniśmy przede wszystkim zadać sobie pytanie: w jaki sposób skupiać się na użytkownikach, aby reszta była dodatkiem. W naszym centrum uwagi powinien znaleźć się człowiek. Wtedy reszta przyjdzie sama Jeśli będziemy je zadawać i tym będziemy kierować się tworząc innowacyjne rozwiązania czeka nas świetlana przyszłość – zakończył swoje wystąpienie Lundblad.

Sz

Powiązane tematy

Komentarze