Informacje

Rząd chce rozwijać produkcję dronów w Polsce

Zespół wGospodarce

Zespół wGospodarce

Portal informacji i opinii o stanie gospodarki

  • Opublikowano: 23 listopada 2016, 15:06

  • 2
  • Powiększ tekst

Drony zostały ujęte w projekcie Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju - powiedział w minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk.

Drony to dynamicznie rozwijający się rynek, proponujący innowacyjne rozwiązania w wielu dziedzinach życia. Począwszy od rozwiązań związanych z bezpieczeństwem narodowym na potrzeby wojska, reagowania kryzysowego, np. przy pożarach czy powodziach, przez rozwiązania komercyjne, np. związane z dokonywaniem pomiarów, sporządzaniem dokumentacji czy też wykorzystaniem rekreacyjnym - mówił minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk na rozpoczęciu konferencji poświęconej dronom jako gałęzi gospodarki, oferującej m.in. miejsca pracy.

Jak powiedział, dzięki konferencji resort liczy na zidentyfikowanie potrzeb konkretnych działań, których celem jest rozwój tej branży w Polsce. Zapowiedział działania o charakterze strategicznym oraz legislacyjnym, które mają sprostać oczekiwaniom.

Kwestia innowacyjności jest dla nas kluczowa, dlatego drony zostały ujęte w projekcie Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju, która określa nowy model rozwoju kraju - podkreślił.

Jak wskazało MIB, światowy rynek technologii bezzałogowych statków powietrznych w 2020 r. może być warty ponad 127 miliardów dolarów. Z kolei polski rynek produkcji dronów warty jest ponad 160 mln zł i ma ogromny potencjał wzrostu. Dodano, że przyjęte w ostatnim czasie regulacje prawne w zakresie użytkowania dronów sprawiają, że Polska jest postrzegana jako kraj sprzyjający rozwojowi tego rynku.

PAP, MAS

Wiadomości Google

Kliknij Obserwuj i bądź na bieżąco!

Powiązane tematy

Komentarze