Informacje

Rzecznik prezydenta: Andrzej Duda liczy, że kwota wolna będzie podwyższana

Zespół wGospodarce

Zespół wGospodarce

Portal informacji i opinii o stanie gospodarki

  • Opublikowano: 27 listopada 2016, 15:16

  • 2
  • Powiększ tekst

Prezydent liczy na to, że w najbliższych latach kwota wolna zostanie podwyższona i obejmie jak największą część społeczeństwa - powiedział szef biura prasowego Kancelarii Prezydenta Marek Magierowski.

Magierowski był pytany w TVN24 o jedną z obietnic wyborczych Andrzeja Dudy, który w trakcie kampanii przed wyborami prezydenckimi postulował podwyższenie kwoty wolnej od podatku do 8 tys. zł.

Pan prezydent rozmawiał między innymi o kwocie wolnej z wicepremierem Mateuszem Morawieckim podczas niedawnego Kongresu w Rzeszowie. Rozmawiali na temat tego, jak te rozwiązania ostatecznie powinny wyglądać. Mogę tylko powtórzyć to, co pan prezydent powiedział kilka dni temu w wywiadzie dla jednego z portali. Podobnie jak w przypadku ustawy frankowej, to jest tak naprawdę dopiero pierwszy krok i (prezydent) liczy na to, że w najbliższych latach ta kwota wolna zostanie podwyższona do wyższego poziomu, czyli około 8 tysięcy złotych, i że obejmie jak największą część społeczeństwa - odpowiedział Magierowski.

Prezydent w wywiadzie dla portalu Interia pytany, czy według niego "mały krok" ws. Podniesienia kwoty wolnej od podatku od 2017 r. może zostać zrobiony od 2017 r., odparł: "Mam nadzieję, że taki krok zostanie zrobiony, bo generalnie uważam, że kwota wolna powinna być podwyższana, przede wszystkim dla tych, którzy zarabiają najmniej. Dla nich jest to najbardziej odczuwalne. To ludzie, dla których liczy się w budżecie każda złotówka".

Podwyższenie kwoty wolnej od podatku do 8 tys. zł to jedna z obietnic wyborczych Andrzeja Dudy. Zapowiadała to też premier Beata Szydło w sejmowym expose. W niedawnym wywiadzie dla RMF FM premier podkreśliła, że jeśli nie zostanie przyjęta jednolita danina, to kwota wolna od podatku będzie podwyższona, ale nie od razu do wysokości 8 tys., zadeklarowanej w prezydenckim projekcie ustawy, tylko etapami.

PAP, MAS

Wiadomości Google

Kliknij Obserwuj i bądź na bieżąco!

Powiązane tematy

Komentarze