Informacje

PZU na konferencji Global Emerging Markets

Zespół wGospodarce

Zespół wGospodarce

Portal informacji i opinii o stanie gospodarki

  • Opublikowano: 29 listopada 2016, 21:05

  • 1
  • Powiększ tekst

Michał Krupiński, prezes PZU i Tomasz Kulik, członek zarządu PZU odpowiedzialny za finanse Grupy są przedstawicielami firmy na corocznym spotkaniu z inwestorami „Global Emerging Markets One-on-One”, organizowanym przez bank inwestycyjny UBS. Konferencja w Nowym Jorku potrwa do czwartku.

Konferencja skupia w jednym miejscu spółki i inwestorów, umożliwiając osobiste spotkania zarządów spółek z przedstawicielami funduszy inwestycyjnych. W tym roku do udziału w konferencji zarejestrowało się blisko 150 spółek z EMEA (Europe, the Middle East and Africa), Ameryki Łacińskiej i Azji. Po stronie inwestorów w latach poprzednich (2014-2015) w konferencji uczestniczyło około 450-500 zarządzających.

Dla PZU konferencja jest doskonałą okazją do utrzymywania i budowy dobrych relacji z akcjonariuszami i inwestorami z USA. Spotkamy się z zarządzającymi, którzy inwestują na globalnych rynkach, których aktywa akcyjne przekraczają 565 mld dolarów. Będziemy rozmawiać o wynikach finansowych, trendach na rynku ubezpieczeniowym, strategii i perspektywach rozwoju PZU oraz sytuacji makroekonomicznej w Polsce – mówi Michał Krupiński, prezes PZU. – Udział w tego typu konferencjach pozytywnie wpływa na znajomość i rozpoznawalność PZU na globalnych rynkach finansowych, zwiększa zainteresowanie akcjami PZU oraz przyczynia się do promowania polskiego rynku kapitałowego.

Dzięki takim konferencjom możliwe jest łatwiejsze dywersyfikowanie geograficzne struktury akcjonariatu PZU oraz pozyskanie nowych akcjonariuszy. A im większa i bardziej zróżnicowana baza „dobrze poinformowanych” inwestorów, tym bardziej stabilnie i przewidywalnie powinien zachowywać się kurs akcji PZU w dłuższym okresie – dodał Tomasz Kulik.

Udział inwestorów z USA w strukturze akcjonariatu PZU na koniec 2015 roku wynosił około 9 proc., co stanowiło wzrost o ponad 4 pkt. proc. względem końca 2014 roku. W ramach konferencji „UBS Global Emerging Markets” w ciągu półtora dnia PZU ma zaplanowane 12 spotkań z akcjonariuszami i inwestorami, którzy są zainteresowani inwestowaniem w akcje PZU.

Oprac. sek

Powiązane tematy

Komentarze