Informacje

PAP/Tomasz Gzell
PAP/Tomasz Gzell

POLSKA NA HANNOVER MESSE 2017 Premier: w Hanowerze chcemy zaprezentować potencjał naszej gospodarki

Zespół wGospodarce

Zespół wGospodarce

Portal informacji i opinii o stanie gospodarki

  • Opublikowano: 22 kwietnia 2017, 16:02

    Aktualizacja: 22 kwietnia 2017, 16:13

  • 0
  • Powiększ tekst

Na targach w Hanowerze chcemy zaprezentować potencjał naszej gospodarki i najlepsze pomysły oraz projekty naszych przedsiębiorców - powiedziała premier Beata Szydło w nagraniu zamieszczonym w sobotę na profilu Kancelarii Prezesa Rady Ministrów na Twitterze.

Polska, jako kraj partnerski międzynarodowych targów przemysłowych w Hanowerze, będzie współgospodarzem niedzielnej ceremonii otwarcia, w której udział wezmą m.in. premier Beata Szydło i kanclerz Angela Merkel. Szefowe polskiego i niemieckiego rządu otworzą też wspólnie w poniedziałek polskie stanowisko.

Jutro wspólnie z panią kanclerz Angelą Merkel otworzymy targi +Hannover Messe 2017+, w tym roku Polska jest państwem partnerskim" - powiedziała premier. "Mam nadzieję, że udział w tej największej światowej tego typu imprezie przyniesie spodziewane dla nas korzyści - dodała.

Szydło podkreśliła, że na targach zaprezentuje się 10 firm i 20 start-upów z Polski oraz Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, a także Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Chcemy zaprezentować potencjał naszej gospodarki, chcemy zaprezentować najlepsze pomysły, projekty naszych przedsiębiorców, to jest okazja do tego, ażeby świat zobaczył jak wiele do zaprezentowania, jak wiele do zaoferowania ma polska gospodarka - zaznaczyła premier.

Projekt gospodarczy polskiego rządu - powiedziała Szydło - przynosi efekty, a ostatnie wyniki gospodarcze pokazują, że Polska rozwija się coraz szybciej i coraz dynamiczniej.

Dajemy szanse polskim przedsiębiorcom, stwarzamy dla nich coraz lepsze warunki, wierzę w to głęboko, że małe firmy, będą stawały się średnimi, średnie dużymi, a te duże będą konkurowały z największymi potentatami światowymi, to jest nasz cel, to jest nasza strategia - podkreśliła.

Premier dodała, że wierzy, iż udział Polski w targach w Hanowerze przyniesie spodziewane rezultaty i efekty dla przedsiębiorców oraz polskiej gospodarki.

Chcemy by biało-czerwona flaga na mapie gospodarczej świata pojawiała się w coraz większej ilości miejsc - dodała szefowa rządu.

Polskie stanowisko na terenie targów zajmie około 1,2 tys. metrów kwadratowych. Wśród polskich firm, które tam się zaprezentują są m.in. Solaris Bus & Coach (producent autobusów, także elektrycznych), Saule Technologies (producent ultracienkich półprzeźroczystych ogniw fotowoltaicznych), Eko Energetyka (producent urządzeń do ładowania pojazdów elektrycznych) czy TMA Automation (projektant rozwiązań w dziedzinie robotyki oraz automatyki).

Obecne będą także Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, osiem regionów, pięć specjalnych stref ekonomicznych i Urząd Dozoru Technicznego. W strefie start-upów znajdzie się dodatkowo 18 młodych, innowacyjnych firm.

Polska obecność na targach będzie promowana pod hasłem "Smart means Poland"

Hannover Messe w tym roku odbędą się między 24 a 28 kwietnia, to jedne z największych targów przemysłowych na świecie.

Na podst. PAP

Powiązane tematy

Komentarze