Informacje

Pisula: PAIH obsługuje ok. 200 inwestycji o wartości ponad 4,5 mld euro

Zespół wGospodarce

Zespół wGospodarce

Portal informacji i opinii o stanie gospodarki

  • Opublikowano: 29 kwietnia 2017, 10:00

    Aktualizacja: 29 kwietnia 2017, 10:17

  • 0
  • Powiększ tekst

Polska Agencja Inwestycji i Handlu obsługuje obecnie około 200 projektów inwestycyjnych o wartości przekraczającej 4,5 mld euro - mówi szef PAIH Tomasz Pisula.

Niezmiennie mamy w naszej kolejce projektowej ponad 200 projektów inwestycyjnych. Wartość tych inwestycji przekracza 4,5 mld euro - wylicza Pisula. Mam nadzieję, że będziemy się spotykali na otwarciach fabryk przez cały rok - dodaje.

Obsługiwane przez PAIH projekty, jeśli zostaną zrealizowane, pozwolą łącznie utworzyć ok. 51 tys. miejsc pracy.

Pisula wskazuje, że niektórzy z największych inwestorów, których PAIH obsługiwała w zeszłym roku, jeszcze pod koniec 2016 roku i na początku 2017 roku pytali o kolejne tereny pod inwestycje.

Wydaje się, że nawet ci, którzy pojawili się u nas stosunkowo niedawno, w bardzo krótkim czasie - w ciągu kilku miesięcy ustalili, że warto u nas zainwestować ponownie. Jeszcze nie zdążyli wybudować swoich zakładów, a my już obsługujemy reinwestycje - zauważa Pisula.

W 2016 r. Agencja zakończyła 58 projektów o łącznej wartości ok. 1,3 mld euro, które przyczyniły się do powstania blisko 12 tys. miejsc pracy. Obsługiwała m.in. inwestycje koncernów Daimler, LG Chem, Toyota oraz Bombardier.

SZSZ (PAP)

Wiadomości Google

Kliknij Obserwuj i bądź na bieżąco!

Powiązane tematy

Komentarze