Informacje

Petrolinvest będzie walczył o pozostanie na GPW? Spółka „analizuje możliwości”

Zespół wGospodarce

Zespół wGospodarce

Portal informacji i opinii o stanie gospodarki

  • Opublikowano: 29 maja 2017, 09:49

  • 0
  • Powiększ tekst

Petrolinvest nie zgadza się z utrzymaniem przez Komisję Nadzoru Finansowego kary pieniężnej oraz bezterminowego wykluczenia akcji spółki z obrotu na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie (GPW) i analizuje możliwości zaskarżenia decyzji, podała spółka

Zarząd spółki nie zgadza się ze stanowiskiem KNF, utrzymującym w mocy decyzję KNF z dnia 19 lipca 2016 roku. Zarząd analizuje obecnie możliwości zaskarżania decyzji KNF - czytamy w komunikacie.

KNF podała w piątek, że utrzymała w mocy decyzję w sprawie nałożenia 800 tys. zł kary pieniężnej na Petrolinvest oraz bezterminowego wykluczenia akcji spółki z obrotu na GPW. Wykluczenie akcji spółki z obrotu na rynku regulowanym ma nastąpić po upływie 30 dni od dnia doręczenia spółce decyzji.

Petrolinvest poinformował też, że otrzymał komunikat, w którym GPW poinformowała, że po sesji 26 maja 2017 roku zostanie przeprowadzona korekta nadzwyczajna list uczestników indeksów sWIG80, WIG, WIG-Poland i WIG-paliwa polegająca na wykreśleniu akcji Petrolinvestu z list uczestników tych indeksów, co wynika z decyzji KNF w sprawie wykluczenia akcji tej spółki z obrotu.

W lipcu 2016 r. KNF podjęła decyzję o wykluczeniu bezterminowym akcji Petrolinvestu z obrotu na rynku regulowanym prowadzonym na GPW i nałożyła na spółkę karę pieniężną w wysokości 800 tys. zł wobec stwierdzenia naruszeń polegających na nienależytym wykonaniu obowiązków informacyjnych. Petrolinvest odwołał się od tej decyzji.

Petrolinvest koncentruje się na handlu gazem płynnym i ropą naftową. Spółka zadebiutowała na warszawskiej giełdzie w 2007 r.

ISB, MS

Wiadomości Google

Kliknij Obserwuj i bądź na bieżąco!

Powiązane tematy

Komentarze