Informacje

PAP/Bartłomiej Zborowski
PAP/Bartłomiej Zborowski

Morawiecki: Polska bardzo solidnie wzmocniła pozycję na światowej mapie inwestycyjnej

Zespół wGospodarce

Zespół wGospodarce

Portal informacji i opinii o stanie gospodarki

  • Opublikowano: 30 maja 2017, 13:49

  • 1
  • Powiększ tekst

Dziś nikt już nie ma wątpliwości, że Polska w ciągu ostatniego półtora roku bardzo solidnie wzmocniła swoją pozycję na światowej mapie inwestycyjnej - powiedział we wtorek PAP wicepremier Mateusz Morawiecki, komentując raport firmy EY na temat atrakcyjności inwestycyjnej Polski.

Czytaj o raporcie: Polska liderem inwestycji zagranicznych w regionie

Cieszy wartość i liczba bezpośrednich inwestycji zagranicznych lokowanych w Polsce, ale przede wszystkich powinna cieszyć ich jakość. Na tym polu mamy swoiste nowe otwarcie, charakteryzujące się przyciąganiem do Polski inwestycji zagranicznych o dużej wartości dodanej dla naszej gospodarki. To inwestycje, które są rozsadnikiem innowacji, wysokich technologii, tworzą wysokiej jakości miejsca pracy. Właśnie ci nowej jakości inwestorzy zagraniczni tworzą także tysiącom naszych firm nowe okazje biznesowe, a także współtworzą rozwojowy ekosystem kooperacji - podkreślił wicepremier, minister rozwoju i finansów.

Jak zauważył, polskie uczelnie i polscy naukowcy otrzymają więcej możliwości do komercjalizacji swoich prac i pomysłów.

Raport przedstawiony przez EY pokazuje też, że cele jakie sobie postawiliśmy w ramach Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju przynoszą już wymierne efekty dla polskiej gospodarki i polskiego społeczeństwa - zaznaczył Morawiecki.

Na podst. PAP

Wiadomości Google

Kliknij Obserwuj i bądź na bieżąco!

Powiązane tematy

Komentarze