Informacje

fot. Wikimedia Commons
fot. Wikimedia Commons

Gospodarcze wątki poruszone podczas spotkania Papieża Franciszka z kanclerz Merkel: Walka z ubóstwem, głodem i zmianami klimatycznymi

Zespół wGospodarce

Zespół wGospodarce

Portal informacji i opinii o stanie gospodarki

  • Opublikowano: 17 czerwca 2017, 19:54

  • 2
  • Powiększ tekst

Walka z ubóstwem i głodem, zagrożeniem terrorystycznym i zmianami klimatycznymi były tematami sobotniej rozmowy papieża Franciszka i jego współpracowników z kanclerz Niemiec Angelą Merkel - poinformował Watykan po audiencji.

W oficjalnym komunikacie po spotkaniach papieża Franciszka, sekretarza stanu kardynała Pietro Parolina i szefa dyplomacji arcybiskupa Paula Richarda Gallaghera z szefową niemiecką rządu watykańskie biuro prasowe podało, że w ich trakcie poruszono kwestie związane ze zbliżającym się szczytem G20 w Hamburgu.

"Podkreślono potrzebę zwrócenia szczególnej uwagi na odpowiedzialność wspólnoty międzynarodowej w walce z ubóstwem i głodem, globalnym zagrożeniem ze strony terroryzmu i zmianami klimatycznymi"- głosi nota Watykanu.

"W szczególny sposób wspomniano byłego kanclerza federalnego Helmuta Kohla, zmarłego wczoraj i jego niestrudzone zaangażowanie na rzecz zjednoczenia Niemiec i integrację Europy" - poinformował Watykan.

Angela Merkel rozmawiała z papieżem około 40 minut.

PAP/ as/

Powiązane tematy

Komentarze