Informacje

USA: Zakaz lapotopów w kabinie zniesiony w przypadku lotów z Dubaju i Stambułu

Zespół wGospodarce

Zespół wGospodarce

Portal informacji i opinii o stanie gospodarki

  • Opublikowano: 5 lipca 2017, 10:33

  • 0
  • Powiększ tekst

Stany Zjednoczone zniosły zakaz zabierania do kabiny urządzeń elektronicznych większych niż smartfon w przypadku lotów z Dubaju i Stambułu - poinformowały w środę linie lotnicze Emirates i Turkish Airlines

Rzeczniczka linii Emirates powiedziała, że ogłoszone przez USA w zeszłym tygodniu nowe środki bezpieczeństwa zostały wprowadzone w porcie lotniczym Dubai International i amerykański zakaz zostaje zniesiony ze skutkiem natychmiastowym.

Także linie Turish Airlines poinformowały w oświadczeniu o zniesieniu tego zakazu. Szef tych linii Bilal Eksi napisał na Twitterze, że oczekuje się wkrótce zniesienia zakazu przez W. Brytanię.

Według tureckiej agencji prasowej Dogan przedstawiciele władz USA i W. Brytanii przeprowadzili we wtorek kontrolę środków bezpieczeństwa w stambulskim porcie lotniczym.

Linie Turkish Airlines akceptowały wnoszenie laptopów na pokład przez pasażerów lecących w środę rano ze Stambułu do Nowego Jorku.

21 marca Stany Zjednoczone wprowadziły zakaz zabierania do kabiny urządzeń elektronicznych większych niż smartfony, dotyczący bezpośrednich lotów do USA z 10 portów lotniczych na Bliskim Wschodzie, w Afryce Północnej i w Turcji, motywując to względami bezpieczeństwa. Śladem USA poszła wkrótce Wielka Brytania w odniesieniu do sześciu krajów.

Zgodnie z nowymi zasadami pasażerowie lecący do Stanów Zjednoczonych z objętych zakazem portów lotniczych muszą umieścić sprzęty elektroniczne o rozmiarach większych niż smartfon w bagażu rejestrowanym.

W niedzielę zakaz zniesiono w przypadku lotów do USA z Abu Zabi.

SzSz (PAP)

Powiązane tematy

Komentarze