Informacje

Cena akcji PKN Orlen sięgnęła szczytu? DM PKO BP mówi „sprzedaj”

Zespół wGospodarce

Zespół wGospodarce

Portal informacji i opinii o stanie gospodarki

  • Opublikowano: 12 lipca 2017, 09:50

  • 0
  • Powiększ tekst

Analitycy Domu Maklerskiego PKO BP obniżyli rekomendację dla PKN Orlen do „sprzedaj” z „trzymaj” i podwyższyli cenę docelową akcji do 100 zł za sztukę wobec 98 zł wcześniej, wynika z raportu datowanego na 5 lipca

Rekomendacja została wydana przy cenie akcji 110,35 zł, zaś we wtorek na zamknięciu sesji kurs akcji wynosił 110,25 zł.

Od naszej ostatniej rekomendacji kurs akcji PKN przewyższył indeks WIG o 12% dzięki wysokim zyskom, pozytywnemu wpływowi nowych regulacji dotyczących sprzedaży paliw płynnych w Polsce i osłabieniu się PLN vs USD. Wygląda jednak na to, że dla dalszego wzrostu może zabraknąć paliwa: rynki walut nie są dla PKN już tak silne, a w otoczeniu makro branży rafineryjnej w Europie może tego lata dojść do nadpodaży na rynku benzyny/diesla. Po odświeżeniu naszych założeń makro dla rynku ropy i prognoz dla spółki podnosimy prognozę EBITDA LIFO na lata 2017P-26P o 1,3 mld zł (+1,5%). Skorygowane szacunki EPS pozostają bez większych zmian. W obliczu braku fundamentalnego potencjału wzrostu dla akcji PKN zmieniamy rekomendację na Sprzedaj (wcześniej: Trzymaj) i podnosimy cenę docelową z 98 do 100 zł za akcję - czytamy w raporcie.

Analitycy DM PKO BP szacują, że zysk netto spółki wyniesie 5 893 mln zł w br. przy przychodach na poziomie 98 468 mln zł.

ISBNews, MS

Wiadomości Google

Kliknij Obserwuj i bądź na bieżąco!

Powiązane tematy

Komentarze